Wiele emocji wywołały wczorajsze dymisje. Wystarczył jeden dzień bez Macierewicza, a prezydent Duda już może ogłosić swoje zwycięstwo.

Wczoraj w południe premier Mateusz Morawiecki powołał nową Radę Ministrów. Z funkcji szefa ministra obrony narodowej odwołano Antoniego Macierewicza, a na jego miejscu zasiadł Mariusz Błaszczak.

ZOBACZ TAKŻE: Mega afera w MON. Człowiek Macierewicza okazał się być…

Wystarczył jeden dzień bez Macierewicza

Minął zaledwie jeden dzień od rekonstrukcji rządu, a prezydent Andrzej Duda zdążył przywrócić ład w swoim gabinecie. Służba Kontrwywiadu Wojskowego podległa resortowi ministra obrony narodowej w czerwcu ubiegłego roku wszczęła śledztwo w sprawie doradcy prezydenta gen. Kraszewskiego.

Jednostka, której przewodził Macierewicz odebrała generałowi dostęp do informacji niejawnych. To znacznie utrudniało, a wręcz uniemożliwiało jego pracę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

– SKW sprawdzało również kontakty Kraszewskiego z generałami, którzy odeszli z armii w wyniku konfliktów z Macierewiczem. Nie jest tajemnicą, że Kraszewski przyjaźni się z gen. Mirosławem Różańskim, byłym dowódcą generalnym. Różański to także pasjonat motocykli – napisał Andrzej Stankiewicz dziennikarz  Onetu.

Prezydent Duda ogłasza ZWYCIĘSTWO

Jakiś czas temu media przerzucały się informacjami na temat słów prezydenta o byłym szefie MON. Andrzej Duda powiedział, że Macierewicz stosuje „ubeckie metody”. I chociaż głowa państwa nie powiedziała tego na oficjalnym spotkaniu, tylko podczas luźnej rozmowy z uczestnikami Marszu Niepodległości, to do tej pory prezydent nie próbował tłumaczyć się ani odkręcać swoich słów.

Duda ewidentnie nie pała sympatią do byłego szefa MON, a zaledwie jeden dzień po jego odwołaniu może ogłosić swój sukces. Udało mu się dogadać z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie generała Kraszewskiego, którego ostrzeliwał Macierewicz. Rzeczpospolita donosi, że Kraszewskiemu zostaną przywrócone certyfikaty bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE: Polska patrzy i nie wierzy. PEDOFILSKI SKANDAL, prokuratura już w MON

Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]


Miażdżąca odpowiedź internautów na rekonstrukcję rządu [MEMY]

...

Zobacz również