Uważaj! Ruszyły gigantyczne wyprzedaże, nie daj się oszukać

Uważaj! Ruszyły gigantyczne wyprzedaże, nie daj się oszukać Źródło: fot. wikipedia.org

Wyprzedaż po świętach to stały element w polskim handlu. Wiele sklepów w ten sposób chce pozbyć się swojego asortymentu przed przybyciem wiosennych kolekcji. Jednak musimy uważać, aby nie dać się oszukać.

Wyprzedaż to słowo, które działa na wielu ludzi jak prawdziwy wabik. Dosłownie wystarczy, że przy cenie zobaczymy informacje o promocji i natychmiast żegnamy się ze zdrowym rozsądkiem. Niestety niektórzy nieuczciwi sprzedawcy chcą to wykorzystać na naszą niekorzyść, przez co ich obroty rosną wprost niebotycznie. W takim razie jak ustrzec się przed tego oszustwami?

Wyprzedaż może okazać się oszustwem

Niestety Polacy zbyt często dają się nabić w butelkę przez nieuczciwych sprzedawców. Niestety mają oni do dyspozycji wiele sposobów, jak wyciągnąć od nas nasze pieniądze. Jednym z najpopularniejszych jest podwyższanie cen produktów tuż przed samą wyprzedażą. W ten sposób klient jest święcie przekonany, że dorwał niebywałą okazję i zaoszczędził kupę pieniędzy, a sprzedawca dostaje za swój produkt, dokładnie tyle ile chciał. Jednak przed tym sposobem oszustwa można bardzo łatwo się uchronić. Wystarczy tylko na jakiś czas przed promocjami sprawdzić ceny produktów, które nas interesują. Dzięki temu możemy czarno na białym stwierdzić, czy dany produkt faktycznie jest przeceniony, czy nie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Innym dobrym pomysłem jest zrobienie sobie listy zakupów, dzięki której nie wpadniemy w nadmierny szał zakupowy. Skupimy się też na konkretnych rzeczach, których faktycznie potrzebujemy i nie ulegamy niepotrzebnym pokusom. Dodatkowo zaoszczędzimy w ten sposób nasz cenny czas, ponieważ kierujemy się od razu do konkretnych sklepów, a nie zwiedzamy każdego możliwego punktu w galerii. Niektórzy sprzedawcy poprzez promocje chcą też nam wcisnąć stare rzeczy, które najzwyczajniej nie chcą się sprzedać. Jednak sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdy klient zobaczy napis wyprzedaż. Działa ono niczym magiczne zaklęcie, które hipnotyzuje prawdziwe tłumy. Musimy jednocześnie pamiętać o prawach konsumenta, które przysługują każdemu z nas. Dlatego, nawet jeżeli sprzedawca mówi, że reklamacji nie uwzględnia, to w świetle prawa nadal nam ona przysługuje i obowiązuje przez 24 miesiące.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Beata Kozidrak i jej były mąż są znowu razem? Stara miłośc nie rdzewieje
  2. Joanna Kulig znów doceniona za granicą! Piosenkarka zdobędzie Oscara?
  3. Sensacyjna deklaracja Stocha! Koniec kariery, zmęczenie, ma dość
  4. Justyna Żyła wystąpi w megahicie Polsatu! Będzie ostro
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News