Dzieci potrafią być rozbrajająco szczere – nawet te z rodzin prominentnych polityków. W wywiadzie dla „Wprost” z 1988 roku 8-letnia wówczas Aleksandra Kwaśniewska, córka byłego prezydenta i ministra sportu została zapytana przez dziennikarza m.in. o to, kim jest polityk i czy zna jakichś ministrów. Po latach jej odpowiedzi wydają się jeszcze ciekawsze niż prawie 30 lat temu.

Mała Ola Kwaśniewska polityka określiła jako kogoś, kto dużo mówi. Jako znajomego ministra 8-letnia dziewczynka wymieniła… „wujka Urbana”. Na pytanie czy podoba jej się Jerzy Urban odparła:

– On tu niedaleko nas mieszka. Chodzi na spacery z pieskiem, albo Marta, jego żona. Albo żona z nim. Wujek jest fajny, cioteczka Marta też, ale najfajniejszy jest ich pies. On jest dla mnie na pierwszym miejscu – stwierdziła przed laty.

Córka Aleksandra Kwaśniewskiego wspomniała też, że lubi Ireneusza Sekułę (wicepremiera w rządzie Rakowskiego), który wraz z żoną na imieniny sprezentował jej papużkę Mimi. Mała Kwaśniewska ciekawie zdefiniowała również czym jest rząd. Według niej to „tata, wujek Jurek i inni”.

Małą Olę zapytano także czy chciałaby zostać żoną ministra. Dziewczynka kategorycznie odrzuciła takie rozwiązanie i z rozbrajającą szczerością wytłumaczyła, dlaczego tak postanowiła.

Co to za życie, kiedy mąż ciągle wyjeżdża. Zostawiałby mnie samą z dzieckiem. Ale chciałabym być żoną Olka – stwierdziła.

8-letnia Kwaśniewska opowiedziała również, co się stanie, gdy jej tata straci tekę ministra.

– Raz mu powiedziałam: „Tata, nie przejmuj się. Zajmę się tobą na stare lata” – obiecała 8-letnia Kwaśniewska.

Dziś wiemy, że Aleksander Kwaśniewski całkiem nieźle poradził sobie w nowym ustroju, a opieka córki okazała się zbędna. Można raczej stwierdzić, że to on bardziej pomógł swojej latorośli niż ona jemu…

Źródło: fakt.pl

Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy

 

...

Zobacz również