Wypadek autokaru w popularnym kurorcie. Nie żyje co najmniej 12 osób, kilkudziesięciu rannych

Wypadek autokaru w popularnym kurorcie. Nie żyje co najmniej 12 osób, kilkudziesięciu rannych Źródło: Pikio.pl

Wypadek, do którego doszło dzisiaj, przyniósł ze sobą najgorsze z możliwych wiadomości. Służby potwierdziły, że na ten moment nie żyje już 12 osób.

Wypadek pochłonął 12 ofiar, a kilkudziesięciu pasażerów jest rannych. Nie wiadomo, jakiej są narodowości, jednak można podejrzewać, że większość z nich to turyści z uwagi na miejsce, w którym doszło do zdarzenia. 

Okropny wypadek autokaru w Maroko

Wypadek miał miejsce niedaleko miejscowości Imosouane, która słynie ze świetnych warunków do surfingu i jest tłumnie odwiedzana przez turystów. Jak do tej pory przekazano informacje o tym, że autokar przewrócił się na drodze krajowej numer 1. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło 12 osób, a 36 zostało rannych. Sześć osób przetransportowanych do szpitala osób znajduje się w stanie ciężkim. Na miejscu trwają prace funkcjonariuszy mające na celu ustalenie przyczyny tragicznego zdarzenia. Według wstępnych informacji przekazanych przez media, śledczy podejrzewają, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkości autokaru. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To bardzo popularne wśród turystów miejsce

Okolica, gdzie miejsce miał wypadek autokaru znana jest turystom. Ta część wybrzeża Atlantyku słynie z idealnych warunków do oddawania się sportom wodnym, szczególnie surfingowi. Wtorkowe zdarzenie może okazać się wyjątkowo tragiczne, gdyż bilans ofiar może się zwiększyć. Turystyka to główne źródło dochodów w tamtych rejonach, więc takie zdarzenie może bardzo negatywnie odbić się na lokalnych biznesach. Nie podano jednak informacji czy ofiary to obywatele Maroka, czy turyści przebywający na wakacjach.

Dzisiaj grzeje: 1. Tysiące Polaków w żałobie, śmierć nadeszła nagle. Dotarła do nas ogromnie bolesna wiadomość o śmierci zasłużonego Polaka
2. Rząd podjął pilną decyzję. Pojawił się nowy zakaz

Maroko ma spory problem z wypadkami

Wtorkowy wypadek wpisuje się w tendencję niebezpiecznych zdarzeń na marokańskich drogach. Władze od wielu lat działają w celu poprawienia bezpieczeństwa uczestników ruchu, lecz wciąż rocznie w wypadkach drogowych ginie tam około 3500 osób. Obecnie wdrażane są rozwiązania strategii zaplanowanej do 2026 r., która w założeniu ma zmniejszyć liczbę wypadków o połowę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy do końca mieli nadzieję. Niestety, nie żyje
  2. Rząd podjął nagłą decyzję, wprowadzono zakaz. Zbyt duże niebezpieczeństwo
  3. Nagła zmiana w ostatniej chwili. Rząd wprowadził nowe zasady, obejmą wszystkich obywateli kraju
  4. Działania podjęte w trybie pilnym. Ministerstwo Zdrowia przekazało nagły komunikat
  5. Jacek Kurski w centrum ogromnej afery. Zadziwiające doniesienia mediów, jak się wytłumaczą?

Źródło: Radio Zet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News