Wiemy, kto prawdopodobnie wygrał. Są pierwsze wyniki wyborów prezydenckich

Wiemy, kto prawdopodobnie wygrał. Są pierwsze wyniki wyborów prezydenckich Źródło: pikio

Wyniki wyborów prezydenckich to coś, na co czekał dziś każdy Polak. Teraz wszystko jest już jasne - wiadomo, czy Andrzej Duda starający się o reelekcję może cieszyć się z wygranej czy będzie musiał oddać władzę Rafałowi Trzaskowskiemu. Pojedynek był zaciekły, zadecydowała niewielka różnica głosów.

Wyniki wyborów prezydenckich zostały oficjalnie ogłoszone. Znane są wstępne dane procentowe, niektórzy mogą zacząć świętować, innym pozostaje gorzkie rozczarowanie.

Znamy wstępne wyniki wyborów prezydenckich, ogromne zaskoczenie

Jak wcześniej informowała Państwowa Komisja Wyborcza, aktualnie prezentowane wyniki za pomocą relacji na żywo w wiodących stacjach telewizyjnych są jedynie tymi wstępnymi. Oficjalną i dokładną liczbę głosów oraz wynik procentowy będą podane najpóźniej do wtorku, kiedy wszystkie komisje wyborcze dokonają zbiorczego raportu. Dziś jednak już wiadomo, dzięki sondażowi exit poll przeprowadzonym przed 500 losowymi komisjami w całym kraju, który z kandydatów będzie piastował urząd prezydenta przez kolejne 5 lat.

Jak podaje TVN24 w relacji na żywo, Polacy zdecydowali się wybrać na prezydenta Andrzeja Dudę. Głosy oddane na kandydatów wyglądają następująco:

  • Andrzej Duda - 50,4%
  • Rafał Trzaskowski - 49,6%

Dla wielu może być to ogromne zaskoczenie, ponieważ wcześniejsze sondaże pokazywały zaledwie jednoprocentową przewagę Rafała Trzaskowskiego.

Polacy zaskoczyli frekwencją

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PKW na bieżąco podawała frekwencję wyborczą. Wynik był zadowalający, ponieważ 2 tygodnie temu podczas I tury na godzinę 12:00 zagłosowało 24,08% uprawionych. Dziś było to 24,73% uprawnionych. Najwięcej osób oddało głos w Warszawie, Zielonej Górze oraz w Toruniu. Z kolei frekwencja na godzinę 17:00 wyniosła 52,10%. W I turze do godziny 17:00 zagłosowało jedynie 47,89% Polaków.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat w sprawie wyników wyborów. Poznaliśmy niemalże ostateczne rozstrzygnięcie

2. 17-miesięczne dziecko zaatakowane przez psa. Nie udało się go uratować

Zwycięzca na pewno ma teraz powody do świętowania, a jego zwolennicy mogą już ze swobodą wypowiadać się w mediach - zakończyła się cisza wyborcza. Nie brakuje też licznych głosów rozczarowania Polaków, którzy głosowali na jego politycznego przeciwnika. Mogą mieć jeszcze nadzieję, że ostateczne wyniki będą wyglądać znacznie inaczej. Trwa dokładne liczenie głosów, a PKW zapewniła, że werdykt zostanie ogłoszony najpóźniej we wtorek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przykra wiadomość została podana przez media. Legenda sportu odeszła w wieku 95-lat, kochały go miliony fanów
  2. Powinien ze wstydu zapaść się pod ziemię? Wygląd kontrowersyjnej kuchni Michała Wiśniewskiego poruszył fanów
  3. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli. Agata Duda naprawdę wypaliła na wieczorze wyborczym słowa, którymi zakpiła z wielu Polaków
  4. Wielki smutek. Zmarła żona aktora największych hitów na TVN, TVP i Polsacie
  5. Rafał Trzaskowski przejął ponad 85% głosów swojego przeciwnika. Niebywały obrót spraw, jest komentarz Hołowni
  6. Przykra wiadomość została podana przez media. Legenda sportu odeszła w wieku 95-lat, kochały go miliony fanów

Źródło: TVN24, PKW

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News