Już są! Zaskakujące wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Już są! Zaskakujące wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego Źródło: .

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się dziś w całej Polsce, z pewnością doprowadzą do wielu dyskusji w naszym kraju. Na polskiej scenie politycznej dojdzie do sporych zmian. Możemy spodziewać się prawdziwej rewolucji.

Wyniki wyborów, które zostały dziś przeprowadzone, z pewnością mogły przynieść wielki przełom na polskiej scenie politycznej. Dla jednych mogła być to szansa na ugruntowanie swojej pozycji jako lider polskiej polityki, dla drugich zwycięstwo mogło być nadzieją na lepszą przyszłość, a dla innych szansą na nowy start. Niewątpliwie był to jeden z ważniejszych dni w historii naszego kraju.

Prawo i Sprawiedliwość może dziś cieszyć się z wielkiego zwycięstwa, które z pewnością stanie się przede wszystkim triumfem wizerunkowym. Zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego na kilka miesięcy przez kolejnymi wyborami do Sejmu i Senatu z pewnością sprawi, że zwycięska partia stanie się jednym z faworytów do zdobycia największej liczby głosów.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Ostatecznie poznaliśmy wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Kampania wyborcza trwała przez kilka miesięcy, mieliśmy okazję zaobserwować kilka interesujących wydarzeń, jednak ostatecznie w końcu doczekaliśmy się finałowego rozstrzygnięcia. Z pewnością nie każdy będzie zadowolony z ostatecznego wyniku, jednak tak właśnie zadecydowali wyborcy.

Okazuje się, że wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które zyskało 42,4% głosów. Tuż za jego plecami uplasowała się Koalicja Europejska z wynikiem 39,1%. Do Europarlamentu dostały się również Wiosna z wynikiem 6,6% i Konfederacja, która osiągnęła wynik 6,1%. Ugrupowanie Kukiz'15 zdobyło 4,1% głosów. Do PE nie dostała się także Lewica Razem, która otrzymała 1,3% głosów.

Wstępne wyniki pozwalają nam twierdzić, że Prawo i Sprawiedliwość otrzyma 24 mandaty. O dwa mniej uzyska Koalicja Europejska, a po trzy mandaty przypadną Wiośnie i Konfederacji.

Wyniki wyborów z pewnością wywołają lawinę dyskusji

Już teraz możemy mówić, że partia odniosła wielkie zwycięstwo, jednak nie każdemu podoba się takie rozstrzygnięcie. Niektórzy mówią, że jest to ogromny krok na drodze do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych, które nadchodzą wielkimi krokami. Wiele osób głośno wyraża swoją dezaprobatę, na pewno możemy jednak powiedzieć, że dzisiejszy dzień będzie jednym z najważniejszych w historii partii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziś doszło do jednego z najważniejszych rozstrzygnięć politycznych w ostatnich latach, które może sprawić, że doczekamy się długotrwałych i przełomowych zmian. Teraz możemy spodziewać się licznych dyskusji dotyczących bieżącej sytuacji politycznej w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Dominice Gwit puściły wszystkie hamulce! Nikt nie sądził, że może zrobić coś TAKIEGO! Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co pokazała
  2. Barbara Kurdej-Szatan ZDEMOLOWAŁA studio nagrań. Powód jest tak absurdalny, że aż wstyd mówić o tym głośno. Będziecie w szoku!
  3. Kim jest ojciec Alicji Bachledy-Curuś? Ogromne zaskoczenie, wielu się tego nie spodziewało
  4. Bank Pekao wystosował pilne ostrzeżenie do klientów. Wielu może stracić wszystkie pieniądze
  5. Pracownik pałacu ujawnia porażające kulisy małżeństwa księżnej Kate i Williama. To nie bajka, a koszmar
  6. TVN przekazuje pilny alarm IMGW na wtorek. Mieszkańcy tych województw powinni zostać w domu, będzie wyjątkowo niebezpiecznie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News