Wyniki wyborów samorządowych wstrząsnęły całą Polską. Wprawdzie znane są dopiero pierwsze, wstępne dane, jednak już one wzbudzają ogromne emocje. Właśnie pojawiły się najnowsze wyniki sondażu, które mogą wywołać szok i wściekłość u wielu Polaków. 

Wyniki wyborów samorządowych poznamy dopiero za kilka dni, lecz już pojawiło się wiele wstępnych sondaży, na podstawie których można zorientować się w sytuacji i założyć potencjalnych wygranych oraz obszary, gdzie konieczna będzie druga tura. Wzbudza to ogromne emocje nie tylko wśród polityków – obywatele żywo śledzą wszystkie nowe informacje, by dowiedzieć się, jaki jest rozwój wypadków w ich miastach.

Właśnie opublikowane zostały najnowsze dane dotyczące wyborów, które są wynikami sondażu Ipsos, tzw. late poll. Prezentowane liczby mogą szokować i z pewnością rozwścieczą tysiące Polaków.

Najnowsze wyniki wyborów samorządowych

Już od wczorajszego wieczora pojawiają się liczne sondaże i wstępne wyniki wyborów samorządowych, które rozbudzają ogromne emocje w naszym kraju. Polacy z uwagą śledzą rozwój sytuacji, zwracając oczywiście największą uwagę na swoje miasta oraz najgłośniejsze nazwiska podczas kampanii w całej Polsce. Właśnie opublikowano najnowsze wyniki sondażu Ipsos, tzw. late poll dotyczącego wyborów do sejmików wojewódzkich.

Okazuje się, że najwięcej głosów, bo aż 33% zdobyło PiS, co z pewnością wywoła ogromne niezadowolenie u wielu obywateli. Zaraz za nimi znajduje się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,7%, a ostatnie miejsce na podium z wynikiem 13,6% należy się PSL. Po tej partii czeka nas zdecydowany spadek procentowy, bowiem czwarta w kolejności partia z 6,6% to SLD, Kukiz’15 – 5,9, a ostatnie miejsce zajmują Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 5,8%.

Ogromne emocje w całej Polsce

Szczątkowe dane oraz wyniki raportów są zaledwie przygotowaniem Polaków na oficjalne wyniki wyborów samorządowych, na które przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

– Wyniki wyborów samorządowych mogą być znane we wtorek lub środę, a może nawet w czwartek – oświadczył na konferencji zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Wiesław Kozielewicz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

10 najgorszych piosenek wyborczych w dziejach Polski [ZDJĘCIA]

Aż do tego czasu z pewnością emocje wśród obywateli oraz polityków będą rosły, słychać już jednak głosy podające miasta, gdzie dotychczasowi prezydenci wygrali w pierwszej turze. Określa się, że taka sytuacja ma miejsce m.in. w Katowicach, gdzie wygrał Marcin Krupa, Częstochowie – Krzysztof Matyjaszczyk, Gliwicach – tam rekordowo duże poparcie ponad 70% głosów zebrał Zygmunt Frankiewicz, Rybniu czy Jaworznie.

Oczywiście są to jak na razie przypuszczenia oparte na wstępnych sondażach, jednak już dzięki nim wielu polityków może świętować swój sukces, a obywatele wiedzą, czego mogą się podziewać za kilka dni.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Media: Kaczyński w furii po wyborach. Będą dymisje w rządzie
  2. Cała Europa nie może uwierzyć! Znamy wstępne wyniki wyborów w Polsce
  3. Upokorzona Wassermann stanie przed sądem. Gorzko pożałuje swoich słów
  4. JAMNIK POD TWOIM DACHEM? NIEBEZPIECZNY I GŁUPI POMYSŁ, MAMY DOWODY
  5. Ile zarabia Beata Pawlikowska? Zarobki dają jej wolność

Bawią do łez! Najgorsze polskie plakaty wyborcze wszech czasów