CKE podała wyniki matur!

CKE podała wyniki matur! Źródło: pikio.pl

Wyniki matur 2019 są już jasne. To moment, na który czekali wszyscy absolwenci szkół licealnych. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, jak tegoroczne matury wypadły w całym kraju. Te wyniki to wielka niespodzianka.

Wyniki matur ujrzały światło dzienne. Maturzyści w końcu mogą dowiedzieć się, na jakie punkty procentowe została oceniona ich wiedza w trakcie egzaminu dojrzałości. Swoje podsumowanie tegorocznych wyników starań uczniów liceów i techników postanowiła sporządzić także CKE, która przedstawiła, jak wyglądały tegoroczne wyniki zmagań przyszłych studentów z egzaminem.

Wyniki matur. CKE zabiera głos

Centralna Komisja Egzaminacyjna w specjalnym oświadczeniu zdecydowała się na komentarz w sprawie tegorocznych wyników egzaminu. Dyrektor Komisji podsumował, jak wyglądało zaliczenie tegorocznego egzaminu. Okazuje się, że w 2019 roku egzamin dojrzałości nie był tak łatwy, ponieważ prawie 20% uczniów zakończyło swoje starcie z poziomem podstawowym na niepowodzeniu.

- Maturę zdało 80,5 proc. zdających. 12,9 proc. uczniów może przystąpić do poprawki w sierpniu. W liceach maturę zdało 86,4 proc. zdających. W technikum maturę zdało 70,5 proc. absolwentów - poinformował dyrektor CKE.

Swoje stanowisko w sprawie zabrał także minister edukacji.

- Zdawalność tego egzaminu na bardzo podobnym poziomie jak w poprzednich latach. [...] Niestety nie wszystkim udało się w pierwszym podejściu zdać wszystkie egzaminy [...] Część tych osób może poprawić swoje wyniki w sierpniu - powiedział Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Uczniowie znają wyniki od rana

W tym roku, tak jak w zeszłych latach uczniowie już od rana mogli sprawdzać wyniki swojego egzaminu. Było to o tyle istotne, że naszkicowało uczniom i ich rodzicom wizję przyszłości. Mimo tego, że system logowania do strony na której można było sprawdzić wyniki, bardzo szwankował w poprzednich latach, to w tym roku wszystko przebiegło sprawnie i między 8 a 10 rano wszystkie wyniki pojawiły się w internecie. Terminy ewentualnych egzaminów poprawkowych dla wszystkich, którzy nie zdali będą, także dostępne w jak najszybszym terminie.

- Wyniki będą udostępniane w systemach informatycznych 4 lipca br. pomiędzy godziną 8.00 a 10.00 - poinformował już wcześniej dyrektor CKE w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Jest oficjalne oświadczenie prawników ws. informacji o rozwodzie Kate i Williama
  4. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Poniżył kobietę w najgorszy możliwy sposób
  5. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające
  6. Anja Rubik przyszła na imprezę Vogue z całkiem nagimi piersiami. Tak, CAŁKIEM nagimi

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News