Podano wyniki głosowania z 90% komisji. Zdumiewająca zmiana w wynikach, liczby mówią same za siebie

Podano wyniki głosowania z 90% komisji. Zdumiewająca zmiana w wynikach, liczby mówią same za siebie Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK REPORTER

Wyniki głosowania podane wczoraj wieczorem w sondażach uległy zmianie, znane są najnowsze dane z badania late poll przeprowadzonego przez Ipsos z większości komisji wyborczych.

Wyniki głosowania na prezydenta Polski, które miało miejsce wczoraj, są naprawdę zdumiewające. Najnowsze wiadomości co do poparcia udzielonego przez wyborców kształtują się w inny sposób niż wczoraj wieczorem z badaniach exit poll.

Wyniki głosowania: nastąpiła zmiana w podanych wynikach

Wyniki głosowania mogą być dla wielu sporym zaskoczeniem. Wczorajsze dane uległy zmianie, a to ze względu na fakt, iż przez noc zostały podliczone głosy z niemal 90 proc. komisji wyborczych. Według najnowszych informacji przekazywanych przez RMF FM powołujących się na dane z badania late poll wykonanego przez Ipsos największe poparcie uzyskał Andrzej Duda - 42,9 proc, na następnym miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z poparciem na poziomie 30,3 proc. głosujących, a podium zamyka Szymon Hołownia z 14 proc. To spore zaskoczenie, szczególnie dla Rafała Trzaskowskiego, gdyż na pewno miał on nadzieję, iż wyniki wyborów będą nieco inne, oraz że w większym stopniu zbliży się do obecnie urzędującego prezydenta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiadomo w jakich województwach wygrał Andrzej Duda

Z racji, iż wyniki głosowania znane są z niemal większości powołanych komisji RMF FM podało także województwa, gdzie zwycięstwo odnieśli najsilniejsi kandydaci, czyli Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Obecnie urzędujący prezydent ubiegający się o reelekcję cieszy się poparciem większości w aż 12 województwach, natomiast kandydat PO wygrał jedynie w 4. Rafał Trzaskowski według late poll zwyciężył w pomorskim (42,7 proc.), lubuskim (40,9 proc.), dolnośląskim (38,1 proc.) i zachodniopomorskim (37,7 proc.). Natomiast kandydat popierany przez PiS w reszcie województw, największe poparcie otrzymał w podkarpackim (62 proc.).

Dzisiaj grzeje: 1. Podliczono głosy z 99% komisji. Kolejna zadziwiająca zmiana w wynikach wyborów, nie wszyscy są zadowoleni

2. Nieoczywiste objawy raka piersi. Nie wolno ich lekceważyć

Wieczorne sondaże podane przez Ipsos uległy zmianie

Tuż po zakończeniu głosowania o godzinie 21, media obiegły wstępne sondaże exit poll, obecnie straciły one na aktualności z racji przeliczenia wyników wyborów w 90 proc. komisji. Sporym zaskoczeniem może być również wynik kandydata Lewicy, Roberta Biedronia, jego wynik zmalał obecnie do 2,3 proc. W zupełnie innej sytuacji znalazł się Szymon Hołownia, który w stosunku do wieczoru zyskał z 13,08 proc. obecnie wiadomo, że głos na bezpartyjnego kandydata oddało aż 14 proc. Polaków, którzy pojawili się przy urnach. Ostateczne dane PKW poda po przeliczeniu wszystkich głosów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  2. Robert Lewandowski nagle zjawił się w Warszawie. Powód wizyty szybko wyszedł na jaw, należą się brawa
  3. Chłopczyk chciał nakarmić psa. Nikt nie mógł przewidzieć, co się za chwilę stanie, nagranie mówi wszystko
  4. Mało kto wie, co łączy Eleni z bratem męża. Nie chodzi tylko o więzy rodzinne, fani przecierają oczy ze zdumienia
  5. Magda Gessler pokazała zdjęcie, ale nie przewidziała reakcji. Fanka zauważyła ważny szczegół, chodzi o włosy
  6. Skandal, pracownik komisji fałszował karty do głosowania. Wiemy, któremu kandydatowi chciał zaszkodzić

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News