Robert Biedroń, którego internauci coraz częściej łączą z potencjalnym startem w następnych wyborach prezydenckich, w wymowny sposób skomentował przyjazd pary książęcej Cambridge do Polski. Co zaskakujące, tym razem zrobił to jednak przy użyciu popularnego w sieci mema. Jego zwolennicy są zachwyceni.

– Lekcja demokracji by Prezydent RP – napisał na Facebooku Biedroń, dołączając do posta fotografię wykonaną podczas spotkania Andrzeja Dudy, księcia Williama oraz ich żon.

Pod uwiecznionymi na zdjęciu postaciami internauta odpowiedzialny za stworzenie grafiki dodał: „W Polsce też teraz mamy taką jakby monarchię”, co w zamyśle autora wypowiedzieć miał prezydent. Post bardzo szybko zdobył ogromną popularność.

Jak widać, Robert Biedroń nie powstrzymał się przed skomentowaniem bieżącej sytuacji politycznej w kontekście wizyty książęcej pary. Jego zwolennicy byli jednak zachwyceni prostą formą przekazu. Post był bardzo wymowny i konkretny, ale powstał bez użycia wulgaryzmów, czy agresji. Przeciwnicy prezydenta Słupska także oczywiście się pod nim uaktywnili, jednak stanowili zdecydowaną mniejszość.

...

Zobacz również

Fot. Facebook