Wyłudzała, fałszowała i oszukiwała. PiS dał posadę kobiecie z 5 wyrokami skazujacymi

Wyłudzała, fałszowała i oszukiwała. PiS dał posadę kobiecie z 5 wyrokami skazujacymi Źródło: fot. zrzut ekranu z FB

Katarzyna Śmiełowska jest z wykształcenia prawniczką, jednak z prawem nigdy nie było jej po drodze. Za różnego rodzaju oszustwa ma 5 wyroków skazujących. Nie przeszkadza to jednak politykom PiS.

Śmiełowska usłyszała w latach 2009-10 aż pięć wyroków skazujących. Chodziło między innymi o fałszowanie dokumentów, działalność na szkodę interesu publicznego oraz oszustwa kredytowe. Udało jej się między innymi wyłudzić z banku 17 tysięcy złotych.

Katarzyna była również kierownikiem Działu Egzekucji Urzędu Skarbowego w Inowrocławiu. Zajmując to stanowisko dopuściła się m. in. niezgodnego z prawem zajęcia pieniędzy.

Śmiełowska była skazana na karę więzienia (w zawieszeniu), otrzymała również trzyletni zakaz sprawowania funkcji publicznych. Ten jednak już minął, a Katarzyna Śmiełkowska znów dostała państwowy stołek.

PiS zrobił z niej szefową KRUS w Innowrocławiu i pełnomocniczką struktur miejskich. Ponadto - choć nie jest to informacja oficjalna - ma wkrótce zostać szefową Prawa i Sprawiedliwości w Innowrocławiu.

źródło: fakt

  Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu