Jak informuje Rzeczpospolita, Kancelaria Sejmu oszacowała już wydatki na odprawy dla posłów, którzy najprawdopodobniej nie znajdą się w sejmie po październikowych wyborach. Jeśli szacunki urzędników się sprawdzą to koszty jakie poniesiemy z racji zmiany twarzy w polskim parlamencie przekroczą 10 mln złotych.

Według szacunków Kancelarii Sejmu w tym roku pracę straci nawet 300 posłów co będzie nas w sumie kosztowało nawet 10 000 000 złotych.

W tej astronomicznej kwocie znajdują się przede wszystkim odprawy dla posłów w wysokości ok 30 tys. złotych na głowę (3x miesięczne uposażenie) a także dodatki m.in. za pracę w komisjach.

Do kwoty należy także doliczyć odprawy dla asystentów i współpracowników posłów, jednak w tym przypadku dokładną kwotę poznamy dopiero po zakończeniu aktualnej kadencji.

Kolejny wydatek, który poniesiemy z racji zmiany twarzy w polskim sejmie to koszty „remontów” biur poselskich (10 tys. na jednego posła), z którego tak i „starzy” jak i „nowi” parlamentarzyści bardzo chętnie korzystają.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: rzeczpospolita/tvp info

...

Zobacz również