Jeden z najbardziej krytykowanych ministrów rządu Beaty Szydło ma kolejne powody do zmartwień. Jego korespondencję ujawnił były współpracownik.

Były ambasador Polski w Hiszpanii i USA – Ryszard Schnepf – postanowił ujawnić SMS-y, które otrzymywał od obecnego szefa MSZ za sprawą oskarżeń, które na niego padły. Chodzi o dodatek w wysokości 500 tysięcy złotych, który bezprawnie pobierać miał dyplomata.

Przekonuje on jednak, że za tym atakiem stoi sam Witold Waszczykowski, z którym od dawna pozostawać miał w konflikcie. Na dowód udostępnił wiadomości, które otrzymywać miał od szefa MSZ.

Oglądałem Horyzont. Po tych Twoich wypowiedziach głęboko żałuję, że nie wywaliłem Cię z ambasady rok temu razem z Arabskim. To jeden z wielkich błędów mojej polityki w MSZ – pisał Witold Waszczykowski.

Szef MSZ miał mieć również pretensje do ambasadora za pracę jego żony w mediach Agory. Na ten temat również napisać miał wymownego SMS-a.

No więc żona w ‚Gazecie Wyborczej’? Jestem krytykowany, że nie odwołałem Cię natychmiast. Mam tego żałować? – krytykował działania żony Ryszarda Schnepfa Witold Waszczykowski.

Konflikt między politykami miał dotyczyć także pamiętnej afery z konsul honorową w Akron – Marią Szonert-Biniendą – która na portalach społecznościowych zamieszczała między innymi fotomontaże przedstawiające Donalda Tuska w mundurze SS. Schnepf miał krytykować ministra za brak zdecydowanej reakcji w tej sprawie.

Ricardo opanuj się – strofował podwładnego szef MSZ.

źródło: msn.com

...

Zobacz również