Zwolennicy i przeciwnicy Lecha Wałęsy od lat spierali się o to, jak w praktyce wyglądało jego internowanie w Arłamowie. Teraz do sieci wyciekło nagranie, które pokazuje, jak traktowano tam legendę Solidarności.

Film z pewnością utwierdzi przeciwników byłego prezydenta w przekonaniu, że podczas internowania lider Solidarności był traktowany niemal jak król. Widać na nim jak Wałęsie siedzącemu przy suto zastawionym stole podawana jest zupa w eleganckiej wazie.

Czy w takowym anturażu wszystkim internowanym w Arłamowie AD 1982 podawano zupę? – pyta retorycznie internautka, która opublikowała film.

Zwolennicy teorii o tym, że Lech Wałęsa był wiernym agentem komunistycznej władzy, uważają że jest to kolejny dowód na potwierdzenie tej tezy. Przypominają również, że według dokumentów podczas pobytu w Arłamowie lider Solidarności pił alkohol litrami. Wierni fani Wałęsy zwracają jednak uwagę na fakt, że on sam wielokrotnie podkreślał, że podczas internowania zapewniono mu wyjątkowo dobre warunki.

To była złota klatka. Mogłem sobie życzyć, co chciałem. Lubiłem szampana i parę butelek wypiłem. Ja musiałem uważać, bo ja tam byłem między osami – wspominał internowanie Lech Wałęsa.

źródło: niezlomni.com

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia

...

Zobacz również