Nie da się ukryć, że decyzja Prezydenta RP o zawetowaniu ustaw Prawa i Sprawiedliwości reformujących sądownictwo, kompletnie zszokowała polityków partii rządzącej. Od kilku dni opinia publiczna nieustannie zastanawia się, jaka będzie długofalowa reakcja obozu władzy na tę sprawę.

Mimo iż od decyzji prezydenta minęło zaledwie kilka dni władze Prawa i Sprawiedliwości już zdążyły przygotować specjalną instrukcję dla swoich polityków, w której informują w jaki sposób komentować obecnie zaskakującą sytuację. Owe wskazówki wyciekły już do mediów, wzbudzając niemałe zamieszanie.

Jesteśmy zdziwieni i zaskoczeni decyzją pana prezydenta w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. Wszystkie postulaty zgłoszone przez pana prezydenta zostały spełnione i przyjęte przez Sejm. Decyzja była prerogatywą głowy państwa, ale budzi nasze zdziwienie, nikt nie ukrywa, że jesteśmy zdziwieni – czytamy w instrukcji przygotowanej przez władze partii rządzącej.

Najwyraźniej politycy Prawa i Sprawiedliwości mają podkreślać swoje zdziwienie sytuacją, jednak wedle wskazówek nie powinni zanadto krytykować głowy państwa. Wygląda, więc na to, że Jarosław Kaczyński wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami postanowili „grać” na przeczekanie, a w efekcie jak najszybsze wyciszenie sprawy starając się nie wzbudzać dodatkowych, negatywnych emocji wśród społeczeństwa.

Prezydent Duda podjął się wystąpić z inicjatywą reformy wymiaru sprawiedliwości, wziął na siebie wielką odpowiedzialność. Będziemy uważnie się temu przyglądać i śledzić kolejne kroki. W najbliższym czasie premier spotka się z ministrem Ziobrą, by omówić, co w takiej sytuacji powinien zrobić rząd. (…) Nie rezygnujemy z reformy sądownictwa. (…) Musimy przywrócić realny trójpodział władzy – dodają władze partii w instrukcji.

źródło: wiadomosci.wp.pl

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również

Zobacz również