Kaczyński zrobi wszystko, żebyś tego nie zobaczył! Przeczytaj zanim USUNĄ

Kaczyński zrobi wszystko, żebyś tego nie zobaczył! Przeczytaj zanim USUNĄ

Sejm zamówił ostatnio dwie ekspertyzy w Biurze Analiz Sejmowych, ws. możliwości uzyskania od Niemiec reparacji wojennych, jednak uwagę przykuwa jeden istotny fakt. Obóz rządzący z pewnością nie jest zadowolony, że informacja ta wyciekła do mediów i zrobi wszystko, by zniknęła z sieci jak najszybciej.

Utajona analiza

W ostatnim czasie Sejm zwrócił się do Biura Analiz Sejmowych ws. uzyskania ekspertyzy o możliwości uzyskania od Niemiec reparacji wojennych. Partia rządząca, aby grać na publikę, upubliczniła tylko tę opinię, zgodną z ich założeniami. Druga opinia została przez partie rządzącą ukryta...  - Ekspertyzę, według której Polska nie ma szans na uzyskanie odszkodowań, ukrytoustalił „Newsweek”.

Reparacje możliwe?

Przeprowadzenie analiz zarządzono, gdy poseł PiS Arkadiusz Mularczyk zajął stanowisko ws. uzyskania reparacji od naszych zachodnich sąsiadów. Biuro Analiz Sejmowych zamówiło ekspertyzy u eksperta w dziedzinie historii ustroju dr. hab. Roberta Jastrzębskiego i prof. Cezarego Mika, który specjalizuje się w dziedzinie prawa ustrojowego, a także odszkodowań wojennych. Jastrzębski jasno mówi, że Polska powinna otrzymać reparacje, natomiast Mika temu zaprzecza twierdząc, że Polska się ich zrzekła. Analizę Jastrzębskiego upubliczniono, natomiast opinię Mika utajniono. - Zamówiono u mnie opinię, która po napisaniu przestała być opinią i stała się artykułem naukowym. Podobno ma się ukazać w „Przeglądzie Sejmowym”. - mówi dla portalu msn prof. Mika.

Co z analizą prof. Mika?

Podobno w ekspertyzie Mika, znajdują się takie same informacje, które można przeczytać w tekście opinii tego samego autora z 2004 r. Profesor wspominał wówczas o deklaracji rządu PRL ws. zrzeczenia się odszkodowań wojennych z 1953 roku. - Zakwestionowanie oświadczeń Rady Ministrów PRL mogłoby być jedynie rezultatem podważenia legalności całego porządku społeczno-polityczno-prawnego, jaki zaistniał po 1947 r. (…). Należałoby się jednak wówczas liczyć z (…) podważeniem granic Państwa (…). Właściwie czynnik polskie potwierdzały moc obowiązującą z 1953 r. tak w okresie PRL (1970 r.), jak też po zmianach ustrojowych. źródło: www.msm.com                                                                         www.wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News