Ostatnia rekonstrukcja rządu była głęboka i sprawiła wiele zamieszania. Ze stanowiskami pożegnało się kilku ważnych polityków. Wyciekł prawdziwy powód dymisji Macierewicza. To zupełny zwrot.

W nowym rządzie Mateusza Morawieckiego zabrakło szefa MON. To dla wielu osób wielkie zaskoczenie. W dymisję Antoniego Macierewicza wielu nie wierzyło do ostatniej chwili.

ZOBACZ TAKŻE: Wstrząsająca wizja Jackowskiego o Macierewiczu. Wie co go czeka

Prawdziwy powód dymisji Macierewicza

Ministrem Obrony Narodowej jest od teraz Mariusz Błaszczak. Wiele osób twierdzi, że za dymisją Macierewicza stoi sam prezydent. Jednak Ludwik Dorn rzuca nowe światło. Podaje bowiem prawdziwy powód dymisji.

Jego likwidacją jako ministra oczywiście nie jestem zaskoczony. Nie została mu wybaczona sprawa Bartłomieja Misiewicza. Chodzi oczywiście nie o samego młodego człowieka, ale o zakwestionowanie hierarchii władzy. Jarosław Kaczyński mówił, że pan Misiewicz ma zniknąć, a ten nie znikał i trzeba było powołać komisję wewnątrzpartyjną. To był jawny bunt. Takich rzeczy nie puszcza się w niepamięć. Jestem przy tym pełen uznania dla rozgrywki, którą przeprowadził Jarosław Kaczyński, by zredukować do zera napięcia na zapleczu obozu władzy – wyznał w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”

Dorn dodał, że poczynione dymisje były dobrym rozwiązaniem.

Sądzę, że nowy rząd otrzyma z instytucji unijnych kredyt zaufania. Krótkoterminowy, najwyżej trzymiesięczny – dodał Dorn

ZOBACZ TAKŻE: Wystarczył jeden dzień bez Macierewicza! Prezydent Duda ogłasza ZWYCIĘSTWO

źródło: wiadomosci.wp.pl

Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]


Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

...

Zobacz również

Zobacz również