Wybuch silnika na statku
Pikio.pl
Irmina Jach - 20 Sierpnia 2020

Ogromny wybuch, nie żyje co najmniej 45 osób. Wśród ofiar dzieci, tragiczne informacje

Wybuch, do którego doszło w ostatnich dniach, pochłonął życie wielu niewinnych ofiar. Światowe media obiegły niezwykle tragiczne informacje na temat śmierci co najmniej 45 osób. Z fatalnych doniesień wynika, że wśród zmarłych znajdują się także dzieci. Wszyscy pogrążyli się w głębokiej żałobie, to niewyobrażalna katastrofa.

Wybuch silnika na statku, do którego doszło nieopodal wybrzeży Libii, stał się powodem śmierci dziesiątek osób. Media donoszą o 45 ofiarach śmiertelnych. Wśród nich jest pięcioro dzieci. Zmarli pochodzą z terenów Senegalu, Mali, Czadu i Ghany. Mimo że do fatalnego zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 sierpnia, prawda została ujawniona dopiero dziś.

Nie żyje Piotr SzczepanikJego utwory śpiewała cała Polska. Niestety, nie żyje wybitny muzyk i aktorCzytaj dalej

Wybuch pochłonął dziesiątki niewinnych ofiar

Ofiarami wybuchu byli migranci, którzy podróżowali z Libii do Europy przez Morze Śródziemne. Silnik statku, którym płynęli, eksplodował u wybrzeży libijskiego miasta Zuwara, tuż przy granicy z Tunezją. Część pasażerów została uratowana przez rybaków pracujących w tamtym rejonie. Po zejściu na ląd zatrzymała ich miejscowa policja. Ocalali poinformowali personel Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, że życie w tragicznym wypadku straciło 45 ich towarzyszy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ślub polskich gwiazdStare zdjęcia ślubne polskich gwiazd. Ibisz i Cichopek rozwalili system, widok zwala z nógCzytaj dalej

O wybuchu poinformowała agencja ONZ ds. uchodźców UNHCR. Jak podaje stacja BBC, pierwsze informacje na temat tragedii pojawiły się w środę, 19 sierpnia. Na miejscu do tej pory prowadzona jest akcja ratunkowa. Sytuacja polityczna w Libii jest niesamowicie trudna, kraj został zniszczony na skutek wojny domowej. Tym samym jest ona głównym krajem tranzytowym dla migrantów, którzy chcieliby rozpocząć nowe życie w państwach europejskich. Szacuje się, że obecnie przebywa tam 650 tysięcy osób, które zostały bez dachu nad głową. Uchodźcy żyją w skandalicznych warunkach, nie mają także dostępu do opieki zdrowotnej.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie wprowadzono nowe obostrzenia. Wszyscy Polacy będą musieli się dostosować

2. Pilny komunikat RCB. Zacznie się już dziś

3. Niestety, koronawirus w PKS. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów

Migranci nie mogą liczyć na pomoc ze strony Unii Europejskiej. Za akcje ratunkowe odpowiadają libijskie statki. W ich wyniku do kraju wróciło w tym roku około siedmiu tysięcy osób. Agencje UNHCR i IOM uważają, że Libia nie powinna być klasyfikowana jako bezpieczne państwo. Osobom, które tam dotarły, grożą poważne naruszenia praw człowieka i arbitralne zatrzymania po zejściu na ląd. W związku z tym emigranci na co dzień zmagają się z olbrzymią tragedią, która skłania ich do podejmowania drastycznych, ryzykownych działań. To niejedyna tragiczna wiadomość, która obiegła media w czwartek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe obostrzenia. Wszyscy Polacy będą musieli się dostosować, powód jest poważny
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tragiczny bilans wyjazdu nad polskie morze
  3. Władze nagle wydały ostrzeżenie. Duże niebezpieczeństwo, trzeba uważać
  4. Gwiazdorska para w żałobie. Stracili drugie dziecko w ciągu roku
  5. "Kuchenne rewolucje" wyglądały inaczej, niż w telewizji. Niezadowoleni właściciele pozwali Magdę Gessler

Ciąża31-latka od 15 lat jest w ciąży. Zdjęcia trafiły do sieci, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News