Ujawniono o czym marzył Szymonek, który zginął w Szczyrku. Serce się kraja

Ujawniono o czym marzył Szymonek, który zginął w Szczyrku. Serce się kraja Źródło: youtube.com/mamNewsa

Wybuch w domu w Szczyrku był wielką tragedią, w trakcie której zginęło 8 mieszkańców miasta. Rodzina została dziś pożegnana w trakcie pogrzebu, a przemowę nad trumnami zmarłych wygłosił burmistrz miejscowości. Antoni Byrdy, który brał udział w uroczystościach pogrzebowych, wyjawił, jakie marzenia miał Szymonek, który wraz z członkami swojej rodziny zginął w wybuchu. Od tych słów można doznać dreszczy i poczucia ogarniającego smutku.

Wybuch, który miał miejsce 4 grudnia w Szczyrku, odbił się echem w całej Polsce. Wielka tragedia, która pochłonęła życia ośmiu mieszkańców górskiej miejscowości, skupiła uwagę nie tylko zrozpaczonych sąsiadów, ale także każdego mieszańca naszego kraju. Uroczystość pogrzebowa, która odbyła się w kościele pod wezwaniem apostołów Piotra i Pawła, pełna była żałobników i mediów transmitujących przebieg pogrzebu. W trakcie mszy świętej padło wiele wzruszających słów. Najbardziej poruszające wypowiedział Antoni Byrda, burmistrz miasta, który wspomniał wszystkich zmarłych członków rodziny Kaimów. To, co powiedział o Szymonku, może złamać serce i aż nie chce się wierzyć w to, że los odebrał chłopcu szansę na spełnienie marzeń.

Wybuch gazu zabił Szymonka. Burmistrz Byrda wspomina chłopca

W trakcie uroczystości, która zgromadziła pokaźne grono żałobników, nie zabrakło słów wspominających zmarłych. Antoni Byrda opowiadał o zmarłych w wybuchu jak o swoich drogich sąsiadach. Pewną część swojego przemówienia poświęcił także Szymonkowi, który w jego oczach był pilnym uczniem o świetnych manierach i potencjale na przyszłość.

- Szymon. Cudowny uczeń, mający wspaniałą wychowawczynię. Zawsze uśmiechnięty, wzorowy uczeń z potencjałem na przyszłość - mówił burmistrz Byrda

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziecko nie spełni wielkich marzeń

Najsmutniejszym segmentem wystąpienia burmistrza Szczyrku było zdradzenie największych marzeń zmarłego, które niestety porzuci. Jak się okazuje, chłopiec mógł stać się bardzo znanym sportowcem. Niestety, ale wielka tragedia odebrała mu tę szansę od losu. Kto wie, czy gdyby nie wybuch, to nie stałby się skoczkiem narciarskim, albo utalentowanym piłkarzem.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyciekły intymne informacje o Michale Szpaku. Fani już nigdy nie spojrzą na piosenkarza tak samo
2. Bardzo dziwny i niepokojący wpis Tomasza Lisa. Trudno zrozumieć o co mu chodzi

- Marzenie o byciu skoczkiem narciarskim zamienił na piłkę nożną. Ze swoją drużyną zdobywał wiele medali - mówił burmistrz Szczyrku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Polacy nie mają pojęcia, po co jest dziura w zatyczce od długopisu. Prawdziwy powód może uratować Ci życie!
  4. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak
  5. Pogrzeb rodzin ze Szczyrku. Przed kościołem wydarzyły się najbardziej poruszające sceny

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News