Wybuch na parkingu pod marketem w polskim mieście. Są ofiary i ogromne zniszczenia

Wybuch na parkingu pod marketem w polskim mieście. Są ofiary i ogromne zniszczenia Źródło: Pixabay/krzysztofniewolny

Przed marketem w jednym z polskich miast miał miejsce wybuch butli z gazem. Są ranni oraz ogromne zniszczenia. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej.

Pod jednym z marketów w Sosnowcu doszło do wybuchu. W dostawczym samochodzie zaparkowanym przed sklepem wybuchła butla z gazem spawalniczym. Eksplozja spowodowała ogromne straty. Kierowca jest ranny, trafił do szpitala.

Przed sklepem wyznaczono specjalną strefę bezpieczeństwa, pozostałe butle są schładzane. Eksplozja spowodowała całkowite zniszczenie auta. Z pobliskiego marketu ewakuowano 30 osób. 

Wybuch na parkingu przed sklepem, są ranni

W samochodzie dostawczym eksplodowała półtorametrowa butla z acetylenem. Do eksplozji doszło na parkingu przy jednym ze sklepów sieci Castorama ok. godz. 7.30. Wskutek wybuchu uszkodzonych zostało kilkanaście samochodów, które stały w pobliżu. Siła wybuchu miała ogromną siłę, odrzucone fragmenty samochodu wybiły szyby w witrynie sklepowej. 

- Obecnie sytuacja jest już opanowana. Trwa schładzanie butli z acetylenem. Wyznaczyliśmy 200 metrową strefę niebezpieczną, ewakuowaliśmy pracowników i klientów sklepu. Łącznie 30 osób - mówił w rozmowie z Faktem Tomasz Dejnak z Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu. W akcji ratunkowej brały udział 4 jednostki straży pożarnej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Strażacy przyznali, że sytuacja mogła wyglądać o wiele gorzej. Gdyby pozostałe butle w samochodzie eksplodowały, doszłoby do dużo poważniejszych skutków. Kierowca samochodu w chwili zdarzenia na szczeście znajdował się poza samochodem. Mimo to został ranny, przytomnego odwieziono go do szpitala. 

- Trudno nam obecnie powiedzieć, czy samochód był przystosowany do przewozu butli gazowych. Zostało z niego praktycznie tylko podwozie. Znajdowały się tam butle z acetylenem oraz z propanem-butanem. Obecnie strażacy chłodzą je, aby nie doszło do kolejnych eksplozji - mówił Tomasz Dejnak Gazecie Wyborczej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Fani nie mogą dojść do siebie po nagłej śmierci gwiazdy. Była w 8. tygodniu ciąży

2. Pilne ostrzeżenie Łukasza Szumowskiego. Nie chodzi o koronawirusa

Jeden ze świadków zdarzenia, Adrian Więcek, wyznał Gazecie Wyborczej, że widział moment wybuchu. Według jego relacji przednia szyba miała wylecieć na odległość 50 m. Ziemia się zatrzęsła, a lampy w sklepie zakołysały. Wszyscy klienci Castoramy zostali niezwłocznie ewakuowani z budynku. Sklep pozostaje zamknięty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła odpowiedziała na mocny wpis męża. Szybko usunęła swoją wiadomość, ale w internecie nic nie ginie
  2. Lewandowska gotuje rosół w bardzo nietypowy sposób. Nie dodaje do niego makaronu, woli nieprawdopodobnie zdrowy składnik
  3. Dramat rodzinny Piotrka Żyły. Wszyscy byli w błędzie?
  4. Sejm już zdecydował. Jeszcze jedna grupa dostanie dodatkowe pieniądze, nikt się nie spodziewał
  5. Przyjaciółka Michała Szpaka się wygadała. Zdradziła intymny szczegół, wcześniej nikt nie miał pojęcia
  6. Piotr Żyła nie wytrzymał. Emocje sięgnęły zenitu, wystosował do byłej żony komunikat, który wbija w ziemię, będzie odwet?

Źródło: RMF FM, Gazeta Wyborcza, Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News