Potężny wybuch wstrząsnął polską miejscowością. Wśród rannych dziecko, okoliczne zabudowania zniszczone

Potężny wybuch wstrząsnął polską miejscowością. Wśród rannych dziecko, okoliczne zabudowania zniszczone Źródło: Wikipedia.org Lukas skywalker Uznanie autorstwa 3.0 Unported (CC BY 3.0)

Wybuch był tak silny, że naruszył konstrukcję budynku oraz zniszczył okoliczne zabudowania. W wyniku eksplozji ranne zostały 3 osoby, w tym dziecko. Na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

Wybuch wstrząsnął całą miejscowością. Eksplozja zniszczyła okoliczne zabudowania oraz naruszyła konstrukcję budynku. Trzy osoby trafiły do szpitala z licznymi poparzeniami, wśród poszkodowanych znajduje się 10-letnie dziecko.

Wybuch wstrząsnął całą miejscowością, 3 osoby są ranne

Jak przekazało TVP Info, do gwałtownego wybuchu gazu doszło w sobotę 8 sierpnia 2020 roku w Pradłach w powiecie zawierciańskim w województwie śląskim. Eksplozja nastąpiła w pomieszczeniach gospodarczych na prywatnej posesji, a w jej wyniku ranne zostały 3 osoby, w tym 10-letnie dziecko. Służby otrzymały zawiadomienie o zdarzeniu około godziny 19:00. 

– Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do wybuchu gazu na jednej z posesji. Po dojeździe zastępów na miejsce ustalono, że wybuch nastąpił w jednym z wolno stojących budynków gospodarczych – przekazał aspirant Grzegorz Nowak z zawierciańskiej straży pożarnej.

Na miejscu lądowały śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na miejsce wezwano trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowały dwóch mężczyzn i dziecko do szpitali. Wszyscy poszkodowani mają rany oparzeniowe na całym ciele, jednak lekarze przekazali, że stan pacjentów jest stabilny i nie zagraża ich życiu.

– Głównie były to oparzenia drugiego stopnia znacznych powierzchni ciała. Zaraz po przyjeździe naszych zastępów na miejscu było pogotowie i te osoby zostały przekazane ratownikom – poinformował aspirant Nowak.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, doszła do nas straszliwa wiadomość. Wielu Polaków miało nadzieję do samego końca, nie żyje Marta K.
2. Tuż przed śmiercią zaczął tracić zmysły. Nowe fakty dotyczące strasznej śmierci aktora
3. Majętny mąż chciał być pochowany z całą fortuną. Zemsta żony po jego śmierci zasługuje na oklaski

Według wstępnych ustaleń w wolnostojącym budynku gospodarczym prawdopodobnie eksplodowała butla z gazem. Okoliczne zabudowania uległy zniszczeniu, a budynek będzie musiał zostać rozebrany, ponieważ wybuch naruszył jego konstrukcję.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość sprzed kilku godzin. Nie żyje Michał Bąk, stratował go byk
  2. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie z plaży w prześwitującym kostiumie. Przesada?
  3. Potwierdza się pesymistyczny scenariusz. Lepiej się przygotować, kilka najbliższych dni będzie bardzo ciężkich
  4. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
  5. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News