Kandydat na prezydenta w furii. "Z ciebie jest po prostu ch*j"

Kandydat na prezydenta w furii. "Z ciebie jest po prostu ch*j"

Wybory samorządowe zbliżają się ogromnymi krokami, wzbudzając gigantyczne emocje nie tylko wśród obywateli, ale także samych kandydatów. Jeden z polityków ubiegających się o fotel prezydenta Warszawy wdał się właśnie w burzliwy konflikt z elekcyjnym przeciwnikiem, publicznie zwracając się do niego w wulgarny sposób.

Andrzej Celiński ubiega się o stanowisko gospodarza stolicy z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Szczególnie głośno zrobiło się o nim właśnie z powodu zadziwiającego posta, który opublikował na swym koncie na Facebooku.

Wybory samorządowe w cieniu skandalu

Działacz zwrócił się w nim do Jana Śpiewaka, który jakiś czas temu pochwalił się publicznie sądowym zwycięstwem nad gen. Marianem Robełkiem. Wojskowy pozwał kandydata na prezydenta Warszawy, gdy ten zarzucił mu udział w "dzikiej" reprywatyzacji stołecznych kamienic, jednak sąd umorzył sprawę. - Robełek należy do elity postkomunistycznej nomenklatury, która przeszła z wojska do "biznesu". Generał Robełek miał ciekawą przeszłość biznesową. Jego nazwisko przewija się w spółkach związanych z PRL-owską nomenklaturą. Wśród nich jest spółka Megagaz, która miała budować trzecią nitkę rurociągu „Przyjaźń”. Wiceprezesem rady nadzorczej spółki był jeden z liderów koalicji SLD-UP Andrzej Celiński. Jak pisał "Wprost" w 2004 r.: „w spółce Megagaz aż się roi od byłych funkcjonariuszy SB, UOP-u i emerytowanych wysokich oficerów Wojska Polskiego - napisał Śpiewak, wspominając o ewentualnych powiązaniach Celińskiego z Robełkiem, czym rozwścieczył pierwszego z wymienionych.

Ostra wymiana zdań między politykami

- Nie znam Robełka. Znam Megagaz. Byłem tam w Radzie Nadzorczej. (...) Janie Śpiewaku z ciebie po prostu CH*J. Do sądu proszę. Nie o słowo. O treść Twojego wpisu. Jesteś po stokroć mniejszy od swego Ojca. (...) Ja byłem przecież w MEGAGAZIE, w radzie i żadnych za mojej obecności przekrętów nie zobaczyłem. Zresztą nitka gazowa to czas przyszły. Wtedy mnie tam już nie było. Co nie znaczy, że było coś nie tak. Mnie tam po prostu nie było - odpowiedział Śpiewakowi wyraźnie rozsierdzony Celiński, elektryzując opinię publiczną.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tak Duda zemści się za referendum. Ustawy o sądach runą
  2. Patryk Jaki przegra wybory przez własnego brata?! Nie uwierzycie, czym się zajmuje
  3. Totalna kompromitacja Brudzińskiego. Tej wpadki mu nie zapomną
Wybory samorządowe Fot. Facebook Wybory samorządowe Fot. Facebook
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News