Właśnie podano ostateczną frekwencję na wyborach do PE. Absolutny rekord, Polacy przeszli samych siebie

Właśnie podano ostateczną frekwencję na wyborach do PE. Absolutny rekord, Polacy przeszli samych siebie Źródło: pikio.pl

Wybory do Parlamentu Europejskiego to bardzo ważna chwila dla Polski. Obywatele naszego kraju potraktowali ją priorytetowo, co potwierdza niezwykle wysoka frekwencja, jaką udało się dzisiaj uzyskać. Tak dużej liczby głosujących nie spodziewali się nawet eksperci. Polacy przeszli samych siebie, padł absolutny rekord!

Wybory do Parlamentu Europejskiego zakończone zostały z niesłychanie wysoką frekwencją. Obywatele Polski spisali się na medal. Pokazali, że chcą mieć wpływ na to, jak będzie prezentowała się Polska na tle innych krajów należących do UE. Zależy to oczywiście od tego, kto zasiądzie w Europarlamencie. Polacy tłumnie uczestniczyli w wyborach, podczas których wskazali swoich kandydatów.

Wybory do Parlamentu Europejskiego - frekwencja jest zaskakująca, Polacy przeszli samych siebie

Nikt nie spodziewał się tak wysokiej frekwencji podczas wyborów. Te z pewnością zapiszą się w historii ze względu na ilość głosujących, którzy postanowili udać się do urn. Najwyraźniej Polacy zrozumieli, że ich głosy są istotne dla kraju, którego szczególnie kwestie gospodarcze zależą od dobrych stosunków z innymi państwami tworzącymi UE.

PKW podało właśnie oficjalne statystyki, w które dosłownie aż ciężko uwierzyć. 43% Polaków z niemalże 30 milionów pełnoletnich, którzy są uprawnieni do głosowania, przyszło dzisiaj do lokali wyborczych, aby oddać swój głos. To historyczny rekord, biorąc pod uwagę fakt, jak mało osób głosowało w wyborach europarlamentarnych w poprzednich latach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ten moment zapisze się w historii

To chwila, którą warto zapamiętać, bowiem jest dla naszego kraju przełomowa. Jest to najwyższa frekwencja w wyborach do UE, w porównaniu do poprzednich lat. W 2004 roku frekwencja wynosiła zaledwie 20,87%. Wynik ten nieznacznie poprawił się pięć lat później, bo w 2009 roku było to już 24,53%. Była to jednak tylko chwilowa poprawa, bowiem w 2014 roku frekwencja spadła o prawie 1% i wynosiła 23,83%.

Eksperci oceniają wyniki za naprawdę dobre i przez ich pryzmat optymistycznie patrzą w przyszłość. Tak wysoka frekwencja pozwala sądzić, że Polacy coraz bardziej odpowiedzialnie traktują swoje obywatelskie obowiązki i świadomie uczestniczą w budowaniu pozycji naszego kraju na tle UE.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan ZDEMOLOWAŁA studio nagrań. Powód jest tak absurdalny, że aż wstyd mówić o tym głośno. Będziecie w szoku!
  2. Dominice Gwit puściły wszystkie hamulce! Nikt nie sądził, że może zrobić coś TAKIEGO! Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co pokazała
  3. Afera wokół żony Sławomira na festiwalu Polsatu. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia, ona wystąpiła bez bluzki?!
  4. Gościom opadły szczęki. Nagle na wesele wparowała Magda Gessler i zrobiła niezłe show, nagranie hitem sieci
  5. Gwiazda „Big Brothera” znaleziona martwa w domu. Do dziś nie wyjaśniono jej tajemniczej śmierci
  6. Prawie rok po śmierci Kory na jaw wychodzą okropne szczegóły. Nie tak wyobrażali sobie ostatnie pożegnanie

Źródła: Wikipedia / TVN24 / PKW

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News