W dniu dzisiejszym, po prawie trzech latach zamknięcia z powodu budowy metra, została otwarta dla ruchu ulica Targowa w Warszawie.Wracają na nią autobusy ZTM, tramwaje zobaczymy dopiero pod koniec miesiąca, ze względu na konieczność położenia torów.Wszystko to z okazji zbliżających się wyborów samorządowych.

Od piątku następuje zmiana trasy autobusów takich linii jak 120, 125, 135, 162, 166, 169, 166, 169, 170, 226, 509 i 517.Autobusy nocne również zmieniają trasy.
Rzecznik ratusza, Bartosz Milczarczyk podaje, że tramwaje pojadą Targową pod koniec miesiąca.”Przy tak dużej budowie jak metro nie wszystkie prace można prowadzić równolegle. Jak tylko budowniczowie metra zakończyli te związane z budową podziemnej infrastruktury, mogły się rozpocząć prace takie jak układanie torowiska, sieci trakcyjnej. Myślę, że pod koniec miesiąca, po 20 października tramwaje wrócą na ul. Targową” – relacjonuje rzecznik.
Początkowo ulica miała zostać otwarta w środę w nocy, jednak przełożono ten termin ze względu na awarię sterownika świateł. Przypomnijmy – Targową zamknięto 15.10.2011. Od tego momentu trwały prace nad II linią metra.

We wtorek wieczorem otwarte dla ruchu zostały również Świętokrzyska, Prosta i Sokola.
Wydawało by się że są to dobre wiadomości – niestety początek jest dość nieciekawy. Ze względu na otwarcie Targowej, całkowicie zmienia się organizacja ruchu na Pradze. Od rana kierowcy stoją w gigantycznych korkach w al. Solidarności, która łączy się z Targową. Ruchem kieruje policja. Milczarczyk uspokaja – „służby są na miejscu i robią wszystko aby ruch stał się płynny” Powodu zakorkowania szuka w kierowcach. Wielu z nich bowiem pozostawiło swoje auta na prawym pasie Solidarności, ponieważ ten przed otwarciem Targowej służył jako parking. Rzecznik nie zapowiada że służby drogowe będą odholowywać auta, „będziemy zwracać uwagę mieszkańcom” – tłumaczy. W godzinach rannych przejechanie 500 metrów al.Solidarności na Pradze zajmowało prawie godzinę.

źródło: wgospodarce.pl
Fot. skyscrapercity.com

Reprezentantka Ruchu Narodowego. Współpracuje z portalami wmeritum.pl (jedyna kobieta w dziale moto) i pikio.pl.
Studentka resocjalizacji. Zawodowo pracuje jako Copywriter.
Kocha morze i stare samochody.