Szaleńczy projekt PiS. Tylko zaakceptowani przez partię artyści będą mogli występować i zarabiać na sztuce

Szaleńczy projekt PiS. Tylko zaakceptowani przez partię artyści będą mogli występować i zarabiać na sztuce Źródło: youtube/prawo_i_sprawiedliwosc/

Wybory zbliżają się nieubłaganie, a tymczasem w mediach pojawia się coraz więcej informacji o tym, jakich zmian rodacy mogą się spodziewać. Ostatnie doniesienia wydały się rodakom bardzo niepokojące, bowiem dotyczą one sfery artystycznej.

Jesienne wybory wzbudzają coraz większe emocje opinii publicznej. Nie jest tajemnicą, która z partii ma największe szanse na wygraną, co zdaje się dzielić Polaków na pół - dla jednych jest to spełnieniem oczekiwań, a dla drugich wręcz przeciwnie. Niedawno pojawiły się informacje o projekcie, jaki PiS szykuje dla rodaków, a dokładniej dla wszystkich artystów. Muzycy, malarze i wszystkie osoby, które chętnie dzielą się swoimi dziełami z innymi, nie kryją swojego rozgoryczenia. 

Wybory coraz bliżej, a napięcie wśród Polaków coraz większe. Informacje o szaleńczym projekcie PiS obiegają media 

Od niedawna wiadomo, że po swojej wygranej partia Prawo i Sprawiedliwość szykuje wielkie zmiany. Okazuje się, że władza chce regulować popkulturę, co sprawi, że nie każdy artysta będzie mógł swobodnie występować. Jeżeli projekt stanie się rzeczywistością, by zostać znanym artystą i móc zarabiać na swoich obrazach, utworach i wielu innych dziełach, trzeba będzie otrzymać zawód. 

Partia Jarosława Kaczyńskiego zakłada, że wówczas każda aspirująca osoba będzie musiała dostarczyć Radzie Narodowego Funduszu Artystów dyplom ukończenia studiów lub potwierdzenie dorobku artystycznego, które z kolei wystawia "Stowarzyszenie Reprezentatywne".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Po tym czasie RNFA będzie miała dwa miesiące, by dokładnie przeanalizować wniosek i w przypadku pozytywnego rozpatrzenia - wystawić tzw. "kartę artysty zawodowego". Co jednak w przypadku, gdy argumenty nie będą dla komisji satysfakcjonujące? Wówczas taki artysta nie będzie mógł zajmować się działalnością artystyczną. 

Fala krytyki na PiS

Nie trudno było przewidzieć, że taki pomysł wywoła ogromne kontrowersje. Za pośrednictwem Facebooka lider zespołu Big Cyc, Krzysztof Skiba, postanowił podzielić się swoimi odczuciami, publikując bardzo obszerny wpis. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie

2. Napalona fanka zaliczyła wpadkę z Michałem Szpakiem. Okropne i zboczone oszustwo

- Ten i podobny pomysł weryfikacji "zawodowych" dziennikarzy, to kolejne etapy brania Polskiej demokracji za mordę. PiS powinno wprowadzić jeszcze koncesje na bycie Polakiem (Polakami mogą być tylko osoby głosujące na PiS), a być może także koncesje na bycie Człowiekiem (ludźmi są tylko osoby wierzące w Kościół katolicki, pozostali to zwierzęta - ten pogląd całkiem otwarcie głosi kilku polskich biskupów) - napisał. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Jest bardzo prosty sposób nawet na killka tysięcy złotych
  2. Polska aktorka wzięła ślub w tajemnicy! Piękność wyszła za 19 lat starszego milionera [ZDJĘCIA]
  3. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
  4. Tadeusz Rydzyk angażuje Polaków w wybory. Słuchacze Radia Maryja poszczą w intencji PiS
  5. Nie żyje legendarna dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  6. TVN: Koszmarne skutki dzisiejszej ulewy. Dwie osoby ranne, setki powalonych drzew

Źródło: facebook 

Następny artykuł