W nocy PiS zgłosił projekt zmiany kodeksu wyborczego. Eksperci: Jest piekielnie niebezpieczny

W nocy PiS zgłosił projekt zmiany kodeksu wyborczego. Eksperci: Jest piekielnie niebezpieczny Źródło: youtube/telewizja_republika/

Wybory będą podlegały zupełnie nowym prawom? Media podają, że w nocy ze środy na czwartek, PiS zgłosił projekt nowelizacji kodeksu wyborczego, który być może wejdzie niedługo w życie. Opinia ekspertów na ten temat jest jednak wyjątkowo niepokojąca.

Wybory mogą już więcej nie funkcjonować w takiej formie, jak do tej pory. Już za niedługo będą mogły być anulowane - takie informacje od rana obiegają polskie media. Okazuje się, że niektórzy mają spore zastrzeżenia co do tego, kto rozstrzyga o ostatecznym wyniku głosowania. W nocy PiS zgłosił projekt zmian kodeksu wyborczego, który bardzo zaniepokoił ekspertów. 

Wybory będą podlegały innym prawom? PiS złożył projekt zmiany kodeksu 

Dokładnie o godzinie 2:00 w nocy do komisji nadzwyczajnej został skierowany projekt zmian kodeksu wyborczego, który został przygotowany przez partię Prawo i Sprawiedliwość. Zamiarem nowelizacji jest to, by o ważności wyborów orzekała specjalnie w tym celu powołana komisja, składająca się z czterech posłów i senatorów, ministrów sprawiedliwości oraz sędziów wskazanych przez Krajową Radę Sądownictwa. 

Warto zaznaczyć, że dotychczas o ostatecznym wyniku wyborów decydował Sąd Najwyższy złożony z niezależnych i apolitycznych sędziów. Nie brakuje zatem komentarzy, w których sugeruje się, że komisja składająca się z polityków może nie być do końca wiarygodna.

Eksperci ostrzegają. Nowe przepisy są niebezpieczne?

Informacje na temat projektu pojawiły się zaledwie kilka godzin temu, jednak już spotkały się ze sporą krytyką nie tylko ze strony obywateli kraju, ale również innych polityków, którzy jawnie wyrażali swój sprzeciw. Ich zdaniem, projekt jest nie tylko kontrowersyjny, ale również może być niebezpieczny, a wszystko może zakończyć się sporą aferą.

Emocje wzbudza również obradowanie nad zmianami w nocy, co nie kojarzy się Polakom dobrze. Głos postanowili zabrać eksperci, między innymi członek klubu PO-KO,  Jerzy Meysztowicz, który stwierdził, że PiS nie potrafiłby pogodzić się z przegraną i stara się zrobić wszystko, co mogłoby działać na jego korzyść. 

-  Problem będzie taki: jak wygrywacie wybory, to wybory są w porządku, a jak przegrywacie, to mówicie, że są sfałszowane - powiedział Meysztowicz. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Oburzona posłanka PO dodała: 

- Dlaczego zdecydowaliście się na tak błyskawiczną zmianę prawa i to tuż przed wyborami? O ważności wyborów miałaby orzekać powołana przez PiS izba kontroli nadzwyczajnej decyzją jedynej słusznej partii, czyli wybierana przez członków PiS-u, parlamentarną większość. Za chwilę, szanowni państwo, sami z siebie będziecie wybierać. 

PiS stara się jednak jak najszybciej reagować na wszelakie wątpliwości, zapewniając, że projekt o nowelizacji kodeksu nie ma korzystnie wpływać na wyniki partii. Członkowie Prawa i Sprawiedliwości dodają także, że osoby, które miałyby zasiąść w komisji są w pełni kompetentne, zatem nie dopuściłyby się fałszerstwa.

  1. Ukochana przez Polaków aktorka przeszła operację plastyczną. Twarz 57-latki jest nie do poznania, wygląda koszmarnie. Co z jej karierą?
  2. Zmarła żona aktora "Barw Szczęścia". Dramatyczne choroba zabrała mu ukochaną, wstrząsające fakty
  3. 12-letni Dawid nie żyje. Powiedziano matce, że się utopił, ale ta odkryła przerażającą prawdę
  4. Gdy 19-latkę gwałcił jedenasty mężczyzna, nie miała już sił. Ale to jeszcze nie był koniec gwałtu
  5. Ekspert zdradził, dlaczego jego zdaniem ojciec zamordował Dawidka. Powód jest więcej niż przerażający
  6. Oniemiejecie. To jak będzie wyglądał grób ojca Dawida jest tajemnicą - i nie bez powodu
  7. Nie żyje najbardziej samotny człowiek świata. Przez 11 lat nikt nie zauważył jego śmierci

Źródło: natemat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu