PiS ujawnił swoje listy wyborcze. Wystartuje m.in. rodzina premiera

PiS ujawnił swoje listy wyborcze. Wystartuje m.in. rodzina premiera Źródło: Screen / YouTube / TVP Info

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Dziś wszystkie swoje karty odkryło Prawo i Sprawiedliwość. Partia ujawniła pełen skład list wyborczych - wiemy już, kto powalczy z ramienia PiS o miejsca w Sejmie.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się najprawdopodobniej 13 października. Teraz, na niecałe dwa miesiące, zanim wyborcy pójdą do urn, swoje pełne listy zaprezentowało Prawo i Sprawiedliwość. Wiadomo więc, kto powalczy z ramienia partii rządzącej o miejsca w Sejmie. A jest o co - najnowsze sondaże przedwyborcze przewidują wysoką wygraną Prawa i Sprawiedliwości. PiS cieszy się poparciem 44 procent ankietowanych.

Wybory już w październiku. Kto powalczy o miejsca w Sejmie?

Listy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował na konferencji prasowej pełnomocnik wyborczy i szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Wcześniej znane były nazwiska "jedynek" każdego okręgu, teraz wyborcy poznali pełne listy. Sobolewski przyznał, że były one gotowe już od jakiegoś czasu, ale przeszły drobne zmiany. 

- Nasze listy to również listy koalicyjne, bo oprócz członków PiS, będą na nich znajdować się członkowie Solidarnej Polski, Porozumienia Jarosława Gowina, do niedawna członkowie Kukiz'15 - wyjaśniał.

Wśród kandydatów PiS do Sejmu znaleźli się znani politycy, obecni ministrowie, samorządowcy a także m.in. Kornel Morawiecki, czyli ojciec obecnego premiera, Mateusza Morawieckiego. Morawiecki senior należał wcześniej do Kukiz'15.

Kto na listach PiS? Znane nazwiska

W Warszawie "jedynką" jest oczywiście Jarosław Kaczyński. Poza prezesem na liście znaleźli się także m.in. Mariusz Kamiński, Małgorzata Gosiewska czy Sebastian Kaleta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W okręgu podwarszawskim liderami są Mariusz Błaszczak i Anita Czerwińska

W Katowicach listę otwiera premier Mateusz Morawiecki, a prócz niego głosować można np. na Michała Wójcika i Jerzego Polaczka.

We Wrocławiu "jedynką" jest Mirosława Stachowiak-Różecka. Na liście są też m.in. Paweł Hreniak i Jacek Świat.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wrócił pijany do domu i powiedział żonie kilka słów. Rano stały się niesamowite rzeczy

2. Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną kolejne pieniądze

W Krakowie liderką jest Małgorzata Wasserman, a poza nią na liście znajdują się też m.in. Ryszard Terlecki i Jarosław Gowin.

Pełne listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości we wszystkich okręgach wyborczych można znaleźć m.in. na Twitterze partii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzinny dramat w domu Beaty Kozidrak. Artystka przeżywa trudne chwile, może zapomnieć o weselu
  2. Kompromitująca wpadka znienawidzonej gwiazdy TVN. Znów popisała się brakiem elementarnej wiedzy
  3. Krzysztof Jackowski na cmentarzu przedstawił wizję tego, co dzieje się z ludźmi po śmierci. Nie wszystkich to ucieszy
  4. Czapki z głów. Za to co wczoraj w Sopocie dla Kory zrobił Michał Szpak
  5. Gdy Michalina otworzyła zaproszenie na wesele wypadła dziwna karteczka. Przecierała oczy widząc jej treść

Źródło: Tok FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News