Koalicja PSL, Kukiz i PiS dojdzie do skutku? Padła stanowcza deklaracja

Koalicja PSL, Kukiz i PiS dojdzie do skutku? Padła stanowcza deklaracja Źródło: .

Wybory zbliżają się wielkimi krokami. Chociaż czasu ubywa, pojawiają się coraz to nowsze plany. Najnowszy zakłada nową koalicję.

Wybory parlamentarne odbędą się już za miesiąc. 13 października Polacy zbiorą się przy urnach wyborczych, aby oddać swój głos. Każdy głos jest na wagę złota, a pojawiające się każdego dnia sondaże prezentują kto ma największą szansę na zwycięstwo. 

Ten ostatni miesiąc przed głosowaniem to czas wzmożonej aktywności politycznej. Politycy częściej są zapraszani do telewizji, chętniej publikują posty w mediach społecznościowych. Jest to czas, w którym kraj jeszcze bardziej niż zwykle żyje polityką. 

Wybory za rogiem

Skoro nieubłaganie zbliża się decydująca walka, politycy robią co w ich mocy, aby partia, z której się wywodzą, zwyciężyła. Dzisiaj w wywiadzie dla Radia Zet Paweł Kukiz opowiedział jaki ma plan na wygraną.

Jedną z opcji, którą przewiduje, jest zawiązanie koalicji. W jej skład miałyby wejść trzy partie - Kukiz'15, PSL i PiS. Zadziwiające połączenie, jeśli przypomnimy sobie ile razy lider partii Kukiz'15 odnosił się negatywnie w swoich wypowiedziach do rządzącej partii. Kukiz jest zdania, że PiS zrobi wszystko co tylko mogą, aby do koalicji nie doszło. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Od czterech lat – i będę konsekwentny – mówię o tym, że gdyby doszło do takiej sytuacji, że jesteśmy języczkiem u wagi, czyli albo jedna, albo druga opcja nas potrzebuje, to wtedy będziemy się starać podjąć decyzję racjonalną, a racjonalna decyzja to taka, że będziemy szukać takiego partnera, który da większą gwarancję spełnienia postulatów obywatelskich, zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatową - komentuje polityk.

Dzisiaj grzeje: 1. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media
2. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN

Także nieważne z kim, byle udało się osiągnąć swój cel. W tym przypadku celem Pawła Kukiza jest zmiana ordynacji wyborczej. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy do powstania koalicji faktycznie dojdzie. Na razie to tylko pomysł, który wymaga dogłębnej analizy. Czas pokaże, czy coś z tego wyjdzie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Gwiazdor TVN ma o 34 lata MŁODSZĄ dziewczynę. Jest starszy nawet od jej ojca. Aż ciężko w to uwierzyć
  3. Krystyna Pawłowicz w nocy nie była w stanie wsiąść do taksówki. Posłance pomogła policja
  4. Nagrano Kaczyńskiego z ukrycia. Widać na filmie jak traktuje się "szeregowego posła"
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

źródło : dorzeczy

Następny artykuł