Po cichu zapadła decyzja ws. wyborów. Weszła w życie w trybie natychmiastowym
.
Jakub Kossakowski - 9 Maja 2020

Po cichu zapadła decyzja ws. wyborów. Weszła w życie w trybie natychmiastowym

Nie da się ukryć, że tegoroczne wybory będą znacząco się różniły od tych, z którymi mieliśmy wcześniej styczność. Pandemia sprawiła, że rząd planował przeprowadzić je korespondencyjnie w najbliższą niedzielę. Jednak nie odbędą się w tym terminie z uwagi na niezgodność głosów Sejmu i Senatu. Zapadła kolejna decyzja.

Prawdopodobnie nikt nie podejrzewał, że wybory prezydenckie przybiorą taki obrót. Wielu Polaków nie było zachwyconych pomysłem rządu na zorganizowanie ich korespondencyjnie, jednak decyzja o ich przełożeniu wywołała niemałą konsternację. W życie weszło kolejne rozporządzenie w tej sprawie.

Mężczyzna odnalazł ciało Kacperka.Dotarli do mężczyzny, który znalazł nieżyjącego Kacperka. Nagranie z jego kamery odbiera mowęCzytaj dalej

Problematyczne wybory prezydenckie

Tegoroczne wybory z pewnością przejdą do historii, a sytuacja z nimi związana jest bezprecedensowa. Już wcześniej wspominaliśmy jakie koszty ponieśliśmy jako podatnicy przez to, że głosowanie nie odbędzie się w najbliższą niedzielę. Teraz zapadła kolejna decyzja, która może zaskoczyć wiele osób.

Zgodnie z doniesieniami Onetu w Dzienniku Ustaw pojawiło się dziś nowe rozporządzenie, które zostało wydane przez ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Odnosi się ono do trybu i formy przekazania spisów wyborców w danej gminnej obwodowej komisji wyborczej oraz Poczcie Polskiej. Jakie dane będą w nich zawarte?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż wysłał żonie bukietMąż wysłał żonie bukiet. Przeczytała dołączony bilecik i zamarła, zaszła okropna pomyłkaCzytaj dalej

Nowe rozporządzenie dotyczy przekazania danych osobowych Polaków

Dokument nosi nazwę "Rozporządzenie ministra aktywów państwowych w sprawie przekazania spisu wyborców gminnej obwodowej komisji wyborczej oraz operatorowi wyznaczonemu w związku z przeprowadzeniem wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r.". Jak donosi portal Onet, zgodnie z rozporządzeniem Poczta Polska oraz obwodowe komisje wyborcze otrzymają spisy, w których wskazane zostaną następujące dane: imię, nazwisko, imię ojca, data urodzenia, PESEL, miejscowość, dzielnica w przypadku Warszawy, ulica, numer domu, numer mieszkania.

Dzisiaj grzeje:

1. Polsat ujawnił szczegóły. Przed chwilą zapadła kluczowa decyzja dot. wyborów
2. Smutne informacje o ojcu Kacperka. Przed tragedią nie zdążył zrobić najważniejszego

Powyższe dane zostaną przekazane Poczcie Polskiej, ponieważ to właśnie ona będzie podmiotem odpowiedzialnym za tegoroczne wybory, które mają odbyć się wyłącznie w formie korespondencyjnej. Nie zmienia to jednak faktu, że głosowanie wciąż budzi ogromne kontrowersje wśród Polaków. Portal Onet wskazuje, że ustawa o głosowaniu korespondencyjnym zakłada, że termin wyborów może zostać zmieniony przez marszałka Sejmu. Należy jednak pamiętać, że Sąd Najwyższy uznał ten zapis za niedopuszczalny systemowo i ustrojowo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie ma już wątpliwości. Prokuratura potwierdziła tożsamość chłopca odnalezionego w rzece
  2. Agnieszka Radwańska mieszka jak królowa. Pełne przepychu posiadłości budzą zachwyt (FOTO)
  3. Gwiazda TVP ogłosiła radosną nowinę, gratulujemy. Zdjęcie mówi samo za siebie
  4. Najsłynniejszy lekarz w Polsce przekazał kapitalną wiadomość. Wykluczył zakażenie dużej grupy osób
  5. Wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy. Minister zdrowia podał konkretną datę, zacznie się już za kilka dni
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

MężczyznaZnalazł dziwny kamień. Kiedy zobaczył, co było w środku, pobladłCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News