Kara do 10 tysięcy złotych. Wszystko w związku z majowymi wyborami

Kara do 10 tysięcy złotych. Wszystko w związku z majowymi wyborami Źródło: East News ARKADIUSZ ZIOLEK

Po przegłosowaniu nowej ustawy najbliższe wybory prezydenckie odbędą się drogą korespondencyjną. Do naszych skrzynek pocztowych listonosze dostarczą pakiety wyborcze. Okazuje się, że wielu Polaków może być przy tym narażonych na kary, nawet do 10 tysięcy złotych.

Decyzja o tym, by przeprowadzić wybory prezydenckie, mimo panującej epidemii koronawirusa, spotkała się z szerokim niezadowoleniem części społeczeństwa. Część Polaków zdecydowała się na bojkot, usprawiedliwiając się między innymi brakiem skrzynki pocztowej, gdzie znaleźć się powinny pakiety wyborcze dostarczone przez listonoszy. Może ich spotkać kara.

Wiele środowisk wciąż naciska rząd, aby wybory prezydenckie, które mają odbyć się w maju, zostały przełożone. W obliczy epidemii wirusa SARS-CoV-2 wszelkie zgromadzenia byłby ogromnym ryzykiem rozprzestrzenienia się niebezpiecznej choroby. Dlatego przegłosowano ustawę, według której wybory zostaną przeprowadzone drogą korespondencyjną. Każdy wyborca powinien otrzymać pakiet wyborczy, ale niektórych może spotkać kara od 50 złotych do aż 10 tysięcy.

Zanim odbędą się wybory, upewnij się, że masz skrzynkę pocztową

W związku z tym, że tegoroczne wybory prezydenckie mają odbyć się korespondencyjnie, formularze wyborcze zostaną nam dostarczone przez listonoszy. Wiele osób, które protestują przeciw nowej ustawie, oświadczyło, że nie odda swoich głosów. Część z nich cieszyła się również z faktu, iż nie posiadają skrzynek pocztowych, więc tak czy inaczej, nie podejdą do wyborów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chociaż sprzeciw wobec tego, by majowe wybory były korespondencyjne jest zrozumiały, brak skrzynek nie jest powodem do radości. Okazuje się, że obywatele, którzy ich nie posiadają, mogą zostać ukarani wysoką grzywną. Z przepisów artykułu 40 ustawy o prawie pocztowym wynika, że wszyscy mają obowiązek posiadania skrzynek na korespondencję. W budynkach wielorodzinnych powinny znajdować się one w miejscu ogólnodostępnym.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany gwiazdor disco-polo zabrany pilnie do szpitala, jest w ciężkim stanie. Potwierdzono u niego COVID-19

2. Była uwielbianą modelką i piosenkarką. Niestety, piękna 25-latka nie żyje

Zbliżające się wybory prezydenckie to obecnie temat, który dzieli Polaków. Chociaż nie ma obowiązku oddawania głosu, każdy - bez względu na przekonania - musi posiadać skrzynkę pocztową zrobioną z określonego materiału oraz umożliwiającą umieszczenie w niej kopertę C4 o standardowych wymiarach (229 mm x 324 mm). Kara za jej brak wynosi może wynieść od 50 do 10 tysięcy złotych, a jej wysokość jest zależna od szkodliwości zaniechania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząśnięci lekarze przekazali nieznane dotąd informacje. Wirus może mieć nietypowy i gwałtowny przebieg
  2. Ujawniamy sekrety diety sportowców. Tego produktu trzeba unikać, jego skutki są porażające
  3. Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc
  4. Tragedia, zmarło 600 osób. Uwierzyli w nieprawdziwe informacje, o produkcie, który uodparnia na koronawirusa
  5. Żona Roberta Janowskiego jest zrozpaczona. Zamieściła w sieci porażający apel
  6. Czekali ponad godzinę na zamówione jedzenie. Kelner osłupiał, widząc co napisali na rachunku

źródło: Bezprawnik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News