Cisza wyborcza w sobotę i niedzielę
Unsplash/Element5 Digital
Jakub Kossakowski - 7 Maja 2020

Media ujawniają. W sobotę i niedzielę czeka nas nieuniknione

Wybory zaplanowane na 10 maja formalnie nie zostały odwołane, ponieważ jedyną służącą do tego procedurą jest ogłoszenie stanu klęski żywiołowej. W związku z tym media ujawniły, co nas czeka w najbliższy weekend. Wiele osób może być tym zaskoczonych.

Wybory nie odbędą się w najbliższą niedzielę, jednak nie zostały one oficjalnie odwołane. Nie da się ukryć, że jest to niezwykła sytuacja, która budzi wiele wątpliwości. O uzgodnieniach w sprawie organizacji wyborów prezydenckich Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin poinformowali w środę wieczorem we wspólnym oświadczeniu.

Kacperek, zaskakująca prawdaPrawda okazała się zupełnie zaskakująca. Specjalistyczny sprzęt nie pozostawił wątpliwości co do ciała KacperkaCzytaj dalej

Jak będą wyglądały tegoroczne wybory prezydenckie?

Wybory miały odbyć się już w tą niedzielę, jednak zagrożenie epidemiologiczne znacząco pokrzyżowało plany ich zorganizowania. Rząd początkowo planował rozwiązać problem poprzez głosowanie korespondencyjne. Pomysł ten wzbudzał wiele kontrowersji i doprowadził do podziałów na arenie politycznej.

W środę wieczorem Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin osiągnęli porozumienie w tej sprawie. W związku z tym termin głosowania na prezydenta zostanie ostatecznie przełożony. Wcześniej wspominaliśmy o prawdopodobnej dacie, w której odbędą się wybory. Należy jednak pamiętać, że zmiana terminu głosowania wprowadzona przez porozumienie polityków nie oznacza tego, że wybory zostaną odwołane. Wiąże się z pewnymi konsekwencjami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pies i noworodekPo cichu weszła do pokoju dziecka. Zobaczyła, co pies robi z noworodkiem i od razu chwyciła za telefonCzytaj dalej

Czego możemy spodziewać w najbliższy weekend?

W związku z tym, że wybory prezydenckie zostały przełożone na inny termin w tak niekonwencjonalny sposób, w sobotę i niedzielę będzie obowiązywała cisza wyborcza. Wydaje się to irracjonalne, jednak wszystko wskazuje, że tak właśnie się stanie. Zgodnie z informacjami, do których dotarł portal Onet, cisza wyborcza nie może zostać zlikwidowana, ponieważ formalnie datą głosowania jest najbliższa niedziela.

Dzisiaj grzeje:

1. Polacy nie mogli się spodziewać. Andrzej Duda wydał właśnie pilne oświadczenie

2. Dagmara Kaźmierska w towarzystwie przystojnego mężczyzny. Z nim planuje ślub?

Nie da się ukryć, że z tak zawiłą sytuacją nie mieliśmy jeszcze do czynienia i z pewnością najbliższe wybory przejdą pod tym względem do historii. Warto przy tym zauważyć, że wydrukowane przez rząd karty wyborcze nie będą mogły zostać wykorzystane przy głosowaniu w późniejszym terminie. Jak donosi portal Onet, zostały one wykonane niezgodnie ze standardami i nie zostały zaakceptowane przez Państwową Komisję Wyborczą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Szumowski ostrzega. Wkrótce może czekać nas ponowne zamrożenie gospodarki
  2. Dawid Kubacki opowiedział prawdę o swoich początkach. Nikt nawet nie wiedział, co przeżywał
  3. Informacja tak bolesna, że nie powiedzieli nawet mamie Kacperka. Nagły zwrot akcji w poszukiwaniach
  4. Sytuacja pogarsza się z każdą godziną. Pierwszy w Polsce region z ponad 3 tysiącami zakażeń
  5. Nie ma wątpliwości. Policja wydała oświadczenie ws. poszukiwań Kacperka
  6. Nie wymaga pieczenia, umiejętności i nietypowych składników. Bajecznie proste ciasto robi się niemal samo

Znaki zodiakuJaki znak zodiaku ma Wasze małżeństwo? Odpowiedź może zaboleć, nie wszyscy będą żyli długo i szczęśliwieCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News