Będą zmiany tuż przed wyborami prezydenckimi. Kilka grup społecznych ma mieć pierwszeństwo

Będą zmiany tuż przed wyborami prezydenckimi. Kilka grup społecznych ma mieć pierwszeństwo Źródło: pixabay.com andibreit

Wybory jeszcze nigdy nie wyglądały w taki sposób. Tuż przed II turą glosowania zajdą ogromne zmiany, dotyczące kilku grup społecznych. Jak wynika z przekazywanych do mediów informacji, te osoby będą miały pierwszeństwo.

Wybory prezydenckie 2020 od samego początku wzbudzają sporo emocji i niosą za sobą liczne kontrowersje. Początkowo burzę wywołał pomysł odwołania głosowania ze względu na epidemię, potem pomysł o głosowaniu korespondencyjnym, a gdy ostatecznie zadecydowano, że wyborcy mogą oddać swój głos w sposób tradycyjny, poruszenie wzbudziła informacja o kandydatach, którzy zmierzą się w II turze. Teraz opinia publiczna może przeżyć kolejny szok. Media donoszą o ważnych zmianach. 

Jak ostatecznie będą wyglądać wybory? Ogromne zmiany, kilka grup społecznych będzie miało pierwszeństwo 

Jak podaje Interia, powołując się na doniesienia stacji TVP Info, dla której Łukasz Szumowski oficjalnie udzielił tych informacji, w głosowaniu najprawdopodobniej zajdą ogromne zmiany. Rząd chce bowiem, by kilka grup społecznych miało pierwszeństwo. O kogo chodzi? Jak wyjaśnił minister zdrowia, mowa o osobach powyżej 60. roku życia, kobietach w ciąży, mających ze sobą dziecko lub niepełnosprawnych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Co prawda Szumowski podkreślił, że wejście do lokalu wyborczego jest dla Polaków bezpieczniejsze niż "pójście do sklepu", jednak przy II turze głosowania, która odbędzie się 12 lipca, chce, by wprowadzić zmiany i zapewnić pierwszeństwo wyżej wymienionym grupą społecznym. Motywacją do podjęcia takiej decyzji jest bowiem wysoka temperatura panująca na zewnątrz, gdzie ustawia się kolejka, a w której czekać można nawet kilkadziesiąt minut. 

- Wiemy, że jest temperatura wysoka, często jest duszno, wilgotno, są burze, są deszcze. Chcemy, żeby osoby starsze, osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży czy osoby z małymi dziećmi do lat trzech, a także osoby niepełnosprawne miały prawo wejść poza kolejnością, żeby nie musiały stać, narażać się na różne warunki atmosferyczne - mówił dla TVP Info cytowany przez Interię Łukasz Szumowski. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podjęło decyzję. Zmienią się znacząco zasady

2. Kołatanie serca może zwiastować niebezpieczne choroby. Nie wolno go lekceważyć

- Polacy chcą decydować o tym najważniejszym akcie, jakim jest akt wyborczy, więc chcemy im to ułatwić, szczególnie tym starszym osobom, które potrzebują pomocy czy nie bardzo mogą stać w kolejce - dodał minister zdrowia przytaczany przez Interię. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Koledzy z szatni dokuczają Jakubowi Błaszczykowskiemu. Wymyślili mu specjalny pseudonim
  3. Zrobili dziewczynce pamiątkowe zdjęcie z urodzin. Dopiero później zauważyli przerażający szczegół w tle
  4. 90-latka weszła na scenę Mam talent, ale nikt nie wiedział, co zaraz zrobi. Publiczność nie wytrzymała, wszyscy zaczęli krzyczeć
  5. Który z lodów jest prawdziwy? Odpowiedź jest trudniejsza niż się wydaje, tylko drobny szczegół zdradza prawdę
  6. Nie mieści się w głowie, co właśnie zrobił Andrzej Duda. Tysiące Polaków nigdy mu nie zapomną

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News