Potężny transfer do PiS! Właśnie pojawiła się informacja o tym, że opozycja straciła kolejnych parlamentarzystów! Cały czas czekamy na potwierdzenie informacji przez PO.
Ta sprawa sięga końcówki sierpnia tego roku. To właśnie wtedy kontrowersyjnego wywiadu niemieckiej gazecie „Zeit Online” udzielił Borys Budka. Cieszący się ogromnym poważaniem w PO polityk wypowiedział się kontrowersyjny sposób. Jak stwierdził bowiem poseł, Unia Europejska powinna była postawić Polsce ultimatum.
Spór wewnątrz partii

Słowa Budki dla niemieckiego medium szerokim echem odbiły się w Polsce. Przeciwko nim zaprotestowali nie tylko posłowie władzy, ale także partyjni koledzy Budki. Najostrzejsze głosy padły ze strony senatorów Andrzeja Misiołka i Leszka Lichoty. Obydwaj od razu dorobili się miana skandalistów i osób dążących do rozłamu.

– Jako senatorowie RP oraz członkowie Platformy Obywatelskiej zdecydowanie odcinamy się od tej części wypowiedzi posła Borysa Budki, w której sugeruje on, że UE powinna stawiać Polsce ultimatum, być nieustępliwa, nieprzejednana, twarda i pokazać swoją siłę wobec Polski oraz grozić naszemu krajowi konsekwencjami w postaci sankcji, których domagałby się jako ostatni – oświadczyli wówczas politycy.

Teraz dwaj senatorowie, którzy odeszli z PO, mogą wstąpić do klubu PiS. Dzisiaj mają spotkanie w tej sprawie z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim – poinformował właśnie Onet.

Finał tragiczny dla formacji

W środę politycy ogłosili, że rezygnują z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Wydali także specjalne oświadczenie, w którym zaznaczają, że to właśnie brak reakcji PO na słowa Borysa Budki jest powodem ich odejścia. Senatorowie nie mogą zrozumieć, dlaczego partia pozwoliła Budce na tak kontrowersyjną wypowiedź.

Ich odejście nie tylko jest problematyczne dla Platformy, która straci teraz część sił w Senacie, ale także wizerunkowo pogrąży partię. Na każde zawirowania wśród opozycji z niepokojem patrzą jej wyborcy. Ci wiedzą, że obecna opozycja i tak jest słaba, więc każdy kolejny skandal i porażka jest dla niej wręcz zabójczy.

Odejście dwójki senatorów jest szczególnie bolesne dla PO, ponieważ zarówno Misiołek jak i Lichota należeli do partyjnej wierchuszki. Ich znaczenie dla formacji było kluczowe. Mimo iż senatorowie nie zawsze widoczni byli na pierwszym planie – mówiło się, iż są jednymi z najważniejszych polityków w partii.

Źródło: Onet

...

Zobacz również

Jak wyglądała Marta Kaczyńska w dzieciństwie? 10 interesujących faktów z jej życia

9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków