Wyborcy PiS oniemieją! Nowym premierem będzie... człowiek Tuska

Wyborcy PiS oniemieją! Nowym premierem będzie... człowiek Tuska Źródło:

Trwają procedury związane z rekonstrukcją rządu. W sejmie toczy się batalia o wotum nieufności do rządu Beaty Szydło. W tym samym czasie w PiS przygotowywane są poważne zmiany, w tym między innymi najpewniej właśnie dymisja Beaty Szydło. Zastąpi ją zaś... człowiek Tuska.

Któż zastąpi obecną panią premier? To wydaje się już przesądzone. Wszystko wskazuje na to, że będzie to obecny wicepremier i minister, Mateusz Morawiecki. Jego kandydatura ma być w szeregach partii rządzącej szczególnie promowana przez prezesa Kaczyńskiego. ZOBACZ TAKŻE: Polska zamarła. Morawiecki OFICJALNIE przyznaje, że będzie...

Premierem... człowiek Tuska

Jak się jednak okazuje, sprawa może nie być taka łatwa. W partii jest bowiem silna opozycja przeciwko dymisji Beaty Szydło. Dla wielu osób z PiS Morawiecki nie będzie dobrym kandydatem. Wśród argumentów przeciwko kandydaturze Morawieckiego pojawia się także to, że jest to wszakże człowiek... Donalda Tuska. Cóż to znaczy? Wydaje się przecież, że Morawiecki jest lojalnym podwładnym Jarosława Kaczyńskiego. ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki czy Szydło - kto premierem? TVP już wie Mało kto jednak pamięta o tym, że wcześniej, nim został wicepremierem w rządzie Beaty Szydło, przez kilka lat doradzał właśnie Tuskowi, kiedy to on piastował stanowisko prezesa Rady Ministrów. Nic więc dziwnego, że część polityków partii obawia się zmiany kierunku rządu w stronę bliższą kierunkowi Platformy Obywatelskiej.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News