Cudem przeżyła ataki na WTC. Potem żałowała, że ocalała

Cudem przeżyła ataki na WTC. Potem żałowała, że ocalała Źródło: YouTube/Inside Edition

WTC zostało zaatakowane dokładnie 18 lat temu. Kobieta, której cudem udało się przeżyć, zdobyła się na przerażające wyznanie. Jak sama stwierdziła - żałuje, że ocalała.

Zamach na WTC wstrząsnął całym światem. Nikt nie mógł go przewidzieć ani mu zapobiec. Podczas ataku zginęło 2973 osób. Pomimo upływu lat historia z 11 września 2001 roku boli równie mocno, co tamtego przygnębiającego dnia. Pewnej kobiecie cudem udało się przeżyć zamachy. Po wielu latach wyznała jednak, że żałuje tego, że udało jej się przeżyć. Co spowodowało, że szczęśliwie uratowana wypowiedziała takie przerażające słowa?

Nikt nie zapomni ataku na WTC

"Zakurzona dama" bo to o niej mowa jest jedną z nielicznych ocalałych w zamachu na WTC. Przydomek ten zyskała po publikacji jednej z najbardziej znanej fotografii z dnia tragedii. Zdjęcie wykonano kilka sekund po pierwszym uderzeniu samolotu, a przedstawia elegancką kobietę, pokrytą kurzem. Na zdjęciu jest Marcy Borders, która dzięki szczęśliwym okolicznościom wydostała się z zaatakowanego biurowca.

Po tragedii los Marcy nie sprzyjał. Kobieta załamana wydarzeniami podczas ataku na WTC stała się niezdolna do pracy, a jej pracodawcy już tydzień po zamachu chcieli, aby do niej wróciła. Nie wyszła z domu, strach był silniejszy. Nie była w stanie podjąć pracy, wpadła w kłopoty finansowe. W tym okresie zaczęła też nadużywać alkoholu i narkotyków.

Poprosiła o pomoc, ale nigdy jej nie otrzymała

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wiedziała, że potrzebuje pomocy, i zdobyła się na to, aby o nią poprosić. Wysłała do prezydenta list z prośbą o wsparcie. Nigdy go niestety nie otrzymała. To właśnie wtedy przyznała, że wolałaby umrzeć w zamachu na WTC niż przeżyć, argumentując, że jej dzieci dostałyby wtedy odszkodowanie, tymczasem po przeżyciu nie otrzymała żadnego zadośćuczynienia.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktor "Klanu", "M jak miłość" i "Na Wspólnej", ojciec prezenterki "Dzień Dobry TVN". Wielka strata
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

Jak gdyby było mało złych wiadomości, okazało się, że Marcy ma raka żołądka, po czym 24 sierpnia 2015 roku zmarła. Jednak nie tylko ona ucierpiała - wiele osób, które pomagały podczas tragicznych wydarzeń, usłyszało podobne diagnozy. Przez wiele lat trwała batalia o to, aby dostali odszkodowanie od państwa. Dopiero w tym roku amerykańscy politycy zadecydowali się na pomoc chorym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Była pewna, że przechodzi menopauzę. Okazało się, że jest w ciaży...zaledwie DZIEŃ przed porodem. Horror na porodówce
  2. Wiśniewski nie jest jedyny. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły FORTUNĘ
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. "Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie"
  5. Znaki zodiaku mówią więcej niż najlepszy jasnowidz. Oto największe zagrożenia dla każdego z nich

Źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News