Wszystkich Świętych niespodziewana wiadomość
Pixabay GoranH
Joanna Szwalikowska - 29 Października 2020

Niespodziewana wiadomość dot. Wszystkich Świętych. Prognozy są jednoznaczne

Obchody Wszystkich Świętych zbliżają się wielkimi krokami. Nagle napłynęła niespodziewana wiadomość dotycząca święta. Prognozy zdecydowanie wskazują na jedno.

Wszystkich Świętych już w najbliższą niedzielę, tymczasem najnowsze prognozy nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości. Jaka pogoda czeka nas w najbliższy weekend?

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Pogoda na Wszystkich Świętych. Temperatury mogą nas bardzo zaskoczyć

Najnowsze prognozy pogody nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości. Już w niedzielę możemy spodziewać się zaskakująco wysokich temperatur. Na początku listopada możemy spodziewać się stosunkowo wilgotnej pogody oraz krótkiego ocieplenia.

W czwartek po południu niżowy układ znad Północnego Atlantyku przesuwający się nad Skandynawię przyniesie duży wzrost zachmurzenia. W zasięgu niżu znajdzie się Polska, natomiast z zachodu na wschód będą przemieszczały się fronty atmosferyczne - w czwartek ciepły, natomiast w piątek chłodny. Niż sprawi, że nad Polskę spłyną chłodniejsze masy powietrza niż do tej pory. Zarówno nocami, jak i w ciągu dnia, temperatura lekko spadnie.

Od czwartku do soboty każdego dnia możemy spodziewać się opadów deszczu. W czwartek w całym kraju będzie on słaby lub pojawi się mżawka. Najwięcej deszczu możemy spodziewać się w północnej, centralnej oraz wschodniej części kraju.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

W piątek w ciągu dnia możliwa jest poprawa pogody, jednak tylko na południowym zachodzie. Istnieje szansa, iż pojawi się tam nieco słońca. Natomiast we wschodniej połowie kraju, nadal możemy spodziewać się opadów deszczu, choć stopniowo słabnących. Poprawa pogody nastąpić ma w pasie od Niziny Szczecińskiej, na Ziemi Lubuskiej oraz na Dolnym Śląsku.

Zastępowanie powietrze cieplejszym polarnomorskim sprawi, iż mogą się pojawić gęste mgły adwekcyjne. Jeśli 1 lun 2 listopada zamierzamy się udać na groby, weźmy to pod uwagę, ponieważ widzialność może okazać się mocno ograniczona.

1 listopada prawdopodobnie okaże się najcieplejszym dniem tygodnia. Na Dolnym Śląsku oraz Opolszczyźnie spodziewana temperatura może osiągnąć około 17 stopni Celsjusza. Cieplejsze powietrze z południa napłynie na dwa dni. W północnej oraz wschodniej części kraju możemy spodziewać się od 10 do 12 st. C.

W pozostałych regionach natomiast temperatura będzie wahała się od 10 st. na wschodzie, w Małopolsce oraz centrum, przez 11 do 13 st. w Wielkopolsce, na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej oraz Dolnym Śląsku. W poniedziałek natomiast będzie to od 14 do 16 st.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. RFM: Minister Zdrowia chce ograniczeń w przemieszczaniu się oraz zamknięcia szkół i części sklepów

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Jeśli mowa o nocach, temperatura będzie osiągała 5-7 st. C na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz wschodzie Małopolski. Front atmosferyczny przemieszczający się z zachodu na wschód przyniesie jednak ocieplenie. W czwartek nad ranem na północy, zachodzie oraz w centrum temperatura nie spadała poniżej 10-12 st.

W weekend, kiedy niebo nieco się rozpogodzi, czekają nas chłodniejsze noce. W ciągu dnia jednak możemy liczyć na wysokie temperatury. W niedzielę będzie to nawet 17 stopni na południu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ostrzeżenie dla mieszkańców. 4 dzikie zwierzęta na wolności, straż apeluje
  2. Joanna Jędrzejczyk kusi swoim ciałem. Gorące zdjęcie w samym bikini rozpaliło tysiące Polaków (FOTO)
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Naukowcy nie mogą uwierzyć. Na księżycu Saturna jest "bardzo dziwna cząsteczka", wyjątkowe odkrycie
  7. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News