Wszystkich świętych
Pikio.pl
Monika Majko - 21 Października 2020

Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

Wszystkich świętych 2020 - media poinformowały o decyzji władz w sprawie tegorocznych obchodów święta.

Wszystkich świętych 2020 - rząd Mateusza Morawieckiego podjął ostateczną decyzję w sprawie tegorocznych obchodów święta. Władze doszły do porozumienia z władzami Kościoła w sprawie zamknięcia cmentarzy.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Wszystkich Świętych 2020 - rząd podjął ostateczną decyzję w sprawie zamknięcia cmentarzy

Sytuacja epidemiczna w Polsce stale się pogarsza, a Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o kolejnych tysiącach nowych zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju. W związku z tym od jakiegoś czasu media spekulowały o zamknięciu cmentarzy w czasie tegorocznych obchodów dnia Wszystkich Świętych. Takie rozwiązanie miałoby zapobiec gromadzeniu się tłumów w miejscach pochówku i ograniczyć zagrożenie powstania nowych ognisk zakażeń koronawirusem. Jak przekazali dziennikarze RMF FM, rządzący właśnie doszli do porozumienia z władzami Kościoła w tej sprawie.

Na tę informacje czekało wielu Polaków. Pomimo ostrzeżeń epidemiologów, nekropolie w Dniu Wszystkich Świętych pozostaną jednak otwarte. Rząd Mateusza Morawieckiego wziął pod uwagę fakt, że dla wielu Polaków tradycja odwiedzania mogił krewnych jest bardzo istotna, dlatego zawarto zostało porozumienie z Episkopatem Polski.

RMF FM przekazało, że w związku z umową polscy księża mają wystosować do wiernych apele o powstrzymanie się od odwiedzin grobów bliskich 1 listopada. Kapłani mają zaproponować, by wizyty na cmentarzach rozłożyć na kilka dni przed lub po Wszystkich Świętych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Wszystkich Świętych 2020 - cmentarze pozostaną otwarte

W ubiegłym tygodniu w Porannej rozmowie w RMF FM wicepremier Piotr Gliński apelował do samorządów o zwiększenie ilości transportu zbiorowego w czasie obchodów Wszystkich Świętych. Polityk wskazał komunikację miejską jako główne zagrożenie w czasie pandemii. Wiceszef rządu zapewniał również, że zamknięcie nekropolii nie jest konieczne.

- Ja 1 listopada bardzo często jeździłem na cmentarze transportem zbiorowym i nie przypominam sobie tam wielkich kolejek, ponieważ bardzo dobrze lokalni gospodarze to rozwiązywali - mówił w rozmowie z RMF FM Wicepremier Piotr Gliński.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Pilny komunikat. Nieoficjalnie: Nowe obostrzenia od 26 października. Zamykają całą gastronomię

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 9 291 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie naszego kraju. Łącznie w Polsce do tej pory potwierdzono 192 539 przypadków COVID-19, a śmierć w wyniku zakażenia poniosło 3 721 pacjentów.

- Mamy 9291 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (1486), mazowieckiego (1282), wielkopolskiego (1186), śląskiego (895), podkarpackiego (667), łódzkiego (625), dolnośląskiego (567), pomorskiego (484), kujawsko-pomorskiego (446), świętokrzyskiego (312), opolskiego (307), lubuskiego (228), lubelskiego (219), zachodniopomorskiego (213), podlaskiego (209), warmińsko-mazurskiego (165). Z powodu COVID-19 zmarło 9 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 98 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 192 539/3 721 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał resort zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tata bawił się z synkiem. Ich husky nie zrozumiał sytuacji i rzucił się na mężczyznę, jest nagranie
  2. Anna Lewandowska nagle zadziwiła tysiące Polaków. Wszystko przez jeden szczegół, fani zaczęli głośno krytykować
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Gwiazda show TVP walczy o życie. Jest podpięty do aparatury, fani są wstrząśnięci
  6. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  7. Hit każdej kuchni. Aromatyczna domowa przyprawa na bazie liści laurowych do zup, sosów i marynat
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News