Wszechwładza? Zemsta? Nie. Prawdziwy cel PiS mrozi krew w żyłach

Wszechwładza? Zemsta? Nie. Prawdziwy cel PiS mrozi krew w żyłach Źródło:

Coraz więcej Polaków zadaje sobie pytanie, jakimi przesłaniami kieruje się partia PiS i jaki cel chce osiągnąć poprzez swoją politykę. Czy zależy im na władzy absolutnej? A może na zemście? Prawda okazuje się jeszcze bardziej przerażająca.

To, co dzieje się w ostatnim czasie w polskim rządzie, znajduje zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie sposób dyskutować również, kto ma więcej racji. Jedno jest pewne: sytuacja w naszym kraju bardzo zmieniła się od czasów rządów opozycji. Politycy PiS i sympatycy obozu władzy, po dwóch latach jego rządów oczywiście wychwalają "dobrą zmianę" pod niebiosa. Równie duża grupa przeciwników punktuje niespełnione obietnice, rozdawnictwo i otwartą wojnę z Unią Europejską.

Zemsta to nie wszystko

Można założyć, że poprzez swoje działania PiS pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego chce pomścić tragiczną śmierć polityków i ważnych osobistości, którzy zginęli podczas katastrofy smoleńskiej. Biorąc pod uwagę specjalne komisje powoływane po to, aby udowodnić, że katastrofa była zamachem, można stwierdzić, że sprawa zalicza się do priorytetowych w rządzie PiS. To jednak nie jest ostateczny cel, jaki chcą osiągnąć politycy partii rządzącej.

Nowa Polska z Nowymi Ludźmi

Według opinii publicysty Jarosława Jaworskiego, prezes czołowej polskiej partii chce wykreować "Nowego Polaka", który w oparciu o idee narodowo-patriotyczne i powagę Kościoła Katolickiego zbuduje "Nową Polskę". Nowa Polska ma zapewniać polskiemu narodowi przetrwanie "na bliżej nieokreśloną nieskończoność".  W założeniu kraj ma być potęgą budowaną siłą Nowych Polaków, którzy będą ukształtowani zgodnie z pewnym szablonem wartości i celów. Według Jaworskiego, prezes ma swoją dalekosiężną wizję, ale ma także świadomość, że nie jest nieśmiertelny. Stąd tak szybko podejmowane decyzje, tworzenie nowych projektów i głosowanie nad kilkoma ustawami dziennie. Źródło: jarryjaworski.natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News