Tzw. Państwo Islamskie udostępniło w internecie wstrząsający film, na którym zobaczyć można kilkuletnie dzieci dokonujące brutalnej egzekucji zakładników. Terroryści kolejny raz udowodnili więc, że od najmłodszych lat przygotowywani są do bezwzględnego zabijania tych, których uważają za przeciwników islamistycznej ideologii.

Krótki filmik został nakręcony w Afganistanie. Chociaż w momencie strzału zostaje przerwany ze względu na drastyczne sceny, i tak przeraża on oraz szokuje. Najbardziej uderzającym czynnikiem jest przede wszystkim wiek dzieci odpowiedzialnych za egzekucję. Prawdopodobnie od najmłodszych lat wpaja im się bowiem, że walka z przeciwnikami islamizmu jest czymś dobrym i godnym pochwał.

Nagranie powstało prawdopodobnie po to, aby zaszokować i przerazić mieszkańców Europy. Mimo chęci przeciwstawienia się założeniom islamistów trudno pozostać obojętnym patrząc na dzieci bezwzględnie mordujące zakładników. Kontrowersje wokół nagrania, które już pojawiły się w internecie, prawdopodobnie szybko nie ucichną. Nie można się temu dziwić – Europejczykom trudno jest nawet wyobrazić sobie obecnie, aby w taki sposób próbować wychowywać oraz narażać życie osób, które się kocha.

...

Zobacz również