Rzucił w 13-latka plastrem żółtego sera. Chłopiec zmarł w konwulsjach

Rzucił w 13-latka plastrem żółtego sera. Chłopiec zmarł w konwulsjach

Wstrząs anafilaktyczny jest stanem, który może bezpośrednio zagrażać życiu. Jest to nagła reakcja ciała spowodowana dostaniem się alergenu do organizmu. Takiego wstrząsu doznał 13-latek z Wielkiej Brytanii, który zaatakowany został przez kolegę z klasy... kawałkiem sera. 

Wstrząs anafilaktyczny może objawiać się w różny sposób. Symptomy mogą być miejscowe lub dotyczyć całego organizmu i wpływać na serce, układ krążenia czy płuca. Karanbir Cheema, 13-latek z Wielkiej Brytanii, doznał niestety jego najcięższej odmiany. Po zetknięciu z alergenem padł na ziemię, a po 10 dniach spędzonych w szpitalu zmarł.

Wstrząs anafilaktyczny przyczyną śmierci

Karanbir cierpiał na bardzo ciężką alergię. Był uczulony na nabiał, jajka, orzechy oraz gluten. Aby chłopiec mógł normalnie funkcjonować, jego mama musiała mu przygotowywać jedzenie w oddzielnych naczyniach, bo każde, nawet najmniejsze zetknięcie z zakazaną żywnością, było dla niego śmiertelnie niebezpieczne. O niezwykle silnej alergii 13 latka nie wiedzieli jednak jego rówieśnicy, co przyczyniło się do tragicznego wypadku i śmierci chłopca. Jeden z kolegów, podczas przerwy między lekcjami, rzucił w niego plasterkiem sera żółtego. Kiedy Karanbir doznał wstrząsu, natychmiast zadzwoniono po karetkę. Pogotowie zabrało go do szpitala, gdzie spędził ostatnie 10 dni swojego życia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Matka żąda sprawiedliwości

Zrozpaczona matka zmarłego chłopca domaga się ukarania szkolnego kolegi jej syna. Podkreśla, że gdyby Karanbir żył, miałby piękną przyszłość. Jej syn miał bowiem poważne plany - chciał zostać adwokatem, pomagać innym i walczyć o sprawiedliwość. Nie doszło do tego, bo zginął przez głupi wybryk. Proces w tej sprawie ruszył 19 września. Wobec chłopca, który rzucił w swojego kolegę serem, nie zostały jeszcze postawione zarzuty i nie wiadomo, czy w ogóle zostaną. Sytuacja może być bowiem uznana za nieszczęśliwy wypadek.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zbigniew Wodecki byłby wzruszony. To co zrobił fan, żeby go upamiętnić, zdumiewa
  2. Absurdy RODO! U lekarza nazwą Cię: „Gargamelem” albo „Batmanem”
  3. Kotulanka miała szansę przeżyć, gdyby ktoś zwrócił uwagę na ten pozornie błahy objaw
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News