Wspólny start partii opozycyjnych w kolejnych wyborach jako sposób na pokonanie PiS – o tym mówi się już od dawna. Nawet liderzy PO i Nowoczesnej zapewniają, że do takiej koalicji dojdzie. Co jednak sądzą o tym Polacy? Wykazano to w badaniu pracowni SW Research. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z odpowiednim dystansem.

O koalicji pod wspólnym szyldem jako jedynym sposobie na pokonanie PiS mówi się już od miesięcy. Żądanie od Nowoczesnej i PO, by stworzyć wspólny blok, wysunięte zostało przez protestujących przeciw reformie sądownictwa w lipcu. Wtedy pomysł ten wydawał się możliwy do zrealizowania. Jak się okazuje, Polacy wcale nie są temu tak przychylni.

Mimo gorących zapowiedzi liderów PO i Nowoczesnej, wyniki badania są bardzo niejednoznaczne. 37,9% badanych stwierdziło, że jest za takim zjednoczeniem i wspólnym startem. Z kolei 34,6% Polaków jest przeciwko takiemu wspólnemu startowi w wyborach. Co ciekawe, bardzo duża grupa Polaków nie wie, co o tym pomyśle myśleć. 27,5% badanych nie ma zdania w tej sprawie.

Jak wskazują eksperci, takie wyniki są efektem tego, że politycy opozycji dużo mówią o zjednoczeniu, ale prawie nic w tym kierunku nie robią. Polacy nie są też przekonani, czy Schetyna i Petru naprawdę chcą wspólnego startu, czy jedynie na tych słowach próbują wybić się w sondażach poparcia.

źródło: wprost.pl

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia

...

Zobacz również