Tesco szykanuje swoją pracownicę – dowodzą związkowcy z komisji oddziałowej Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych „Solidarność” w Rzeszowie. Sprawa może przybrać wymiar ogólnopolski. Jutro zapowiedziano strajk pod marketem marki w Rzeszowie.

Tesco to brytyjska marka marketów znana na cały świat. Po mocnym wejściu w Polsce zaczyna jednak odstawać od potentatów dyskontowych, takich jak Lidl czy Biedronka.

Jak podaje rzeszowska „Gazeta Wyborcza” marka ma nierozwiązany problem z jedną z pracownic tamtejszego sklepu. To nawet mało powiedziane, sprawa stała się właśnie tematem dyskusji publicznej.

Spór z pracownicą. Będzie strajk pod Tesco

Agata Strzałkowska od lat jest pracownikiem sieci marketów. Czuje się w pracy dyskryminowana i szykanowana. Gazeta przypomina, że spór kobiety z Tesco trwa na dobre już od 2013 roku!

– Najpierw została zwolniona i odwołała się do sądu pracy, który ją przywrócił. Później wystąpiła w obronie pracowników, za co miała sprawę karną. Teraz pracodawca, nie mogąc jej zwolnić, chce jej radykalnie pogorszyć warunki pracy: z pracy biurowej na fizyczną – powiedziała „Wyborczej” Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca NSZZ Solidarność Tesco Polska.

Sprawa ma szerszy wymiar? „Szykanowani działacze związkowi”

Nie ukrywa przy tym, że ten zabieg nie jest sprawą indywidualną. Może przełożyć się na innych związkowców i pracowników Tesco, którzy nie godzą się z polityką wielkiej korporacji.

– To szykanowanie za działalność związkową. Dziś szykanowana jest ona, jutro inni działacze związkowi – dodaje Jakubowska.

Jak dodaje „Tygodnik Solidarność” mimo sądowego przywrócenia do pracy „nie przeszkadza to pracodawcy w ciągłym jej szykanowaniu”.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najbardziej gorszące sceny z Biedronki, Lidla i innych polskich sklepów

Traf chciał, że Agata Strzałkowska również przynależy do komisji oddziałowej NSZZ „Solidarność” marki sklepu w stolicy Podkarpacia. Sprawę podniosła wyżej i upubliczniła. Niewykluczone, że wkrótce o sporze z popularną siecią sklepów będzie mówił cały kraj.

Lokalna gazeta donosi, że związkowcy zjadą się do Rzeszowa z całej Polski. Będą strajkowali przed rzeszowskim marketem Tesco przy al. Powstańców Warszawy już jutro.

Dziennik poprosił markę o odniesienie się do sprawy, jednak do momentu publikacji firma nie odpowiedziało prasie na pytania o spór ze związkowcami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tesco rozdaje Polakom po 2,5 tysiąca złotych. Ale nie ma się z czego cieszyć
  2. Lidl, Biedronka, Tesco i inni jednoczą siły! Już niedługo będzie się działo
  3. Zamykają je żywcem w „grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  5. TESCO straszy polskich klientów. „Za to idzie się na 5 lat do więzienia”

Zapachy PRL-u. 12 kosmetyków, po które Polacy wciąż chętnie sięgają