Wrocław w żałobie po śmierci prezydenta Adamowicza. Wzruszający gest

Wrocław w żałobie po śmierci prezydenta Adamowicza. Wzruszający gest

Wrocław postanowił uhonorować Pawła Adamowicza, który zmarł dzisiaj rano. Prezydent Gdańska, po wielogodzinnej walce lekarzy, odszedł w szpitalu. Jacek Sutryk postanowił uczcić pamięć mężczyzny i zaprosił mieszkańców do wspólnego udziału w wieczornym spotkaniu.

Wrocław uhonoruje pamięć Pawła Adamowicza. Mężczyzna w ocenie polityków zasługuje na uhonorowanie. Okoliczności, w jakich zmarł, wymagają zastanowienia się nad tym, jak obecnie wygląda dialog na scenie politycznej i społecznej. Jacek Sutryk chciałby zaprzestać "mowy nienawiści".

Jacek Sutryk uczci pamięć Pawła Adamowicza. Wrocław dzisiaj organizuje spotkanie w centrum miasta

- Spotykamy się o godz. 20 na placu Nowy Targ. Nigdy więcej takich aktów. Aktów godnych najwyższego potępienia - powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Prezydent miasta postanowił się także odnieść do tego, jakie były jego relacje z politykiem. - Dobry człowiek, doświadczony samorządowiec. Jestem głęboko poruszony i łączę się w bólu z rodziną Pawła. Zostanie z nami na zawsze - pojawiło się w mediach społecznościowych Sutryka. W centrum miasta dzisiaj zostanie zorganizowane spotkanie z mieszkańcami Wrocławia, którzy chcą wspólnie uczcić pamięć mężczyzny. Zostanie także wysłane "Światełko do nieba" zgodnie z tradycją, którą zapoczątkowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. - Pawle Kochany! Zawsze będę Ci towarzyszyć przyjaźnią i modlitwą. Panie Boże! - pojawiło się we wpisie Pawła Dutkiewicza, byłego prezydenta miasta. Wrocław żegna Pawła Adamowicza. Flagi, stojące wokół ratusza, mają dzisiaj opuszczone maszty do połowy. W samym budynku zostanie umieszczona księga kondolencyjna, w której swoje refleksje będą mogli zapisywać mieszkańcy. Wspólnie, solidarnie i uroczyście zostanie pożegnany gdański polityk.

Miasta żegnają prezydenta. Wzruszające gesty i solidarność polityków

Warszawa, Lublin, Wrocław - to tylko kilka z polskich miast, które dzisiaj postanowiły wspólnie z mieszkańcami uczcić pamięć polityka. W bydgoskim ratuszu pojawiła się księga kondolencyjna, w Warszawie Rafał Trzaskowski ogłosił żałobę, która będzie trwała trzy dni. Politycy i przyjaciele mężczyzny solidarnie zaznaczają, jak ważnym był dla nich politykiem. Zaznaczają także, że zawsze odznaczał się indywidualnością i właśnie w ten sposób chcą o nim myśleć. - Pawle, nigdy o Tobie nie zapomnimy. Żegnaj, Przyjacielu - pojawiło się na Twitterze Donalda Tuska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Pan Prezydent Paweł Adamowicz odszedł. Łączę się żalu i modlitwie z Jego Najbliższymi, Przyjaciółmi i wszystkimi Ludźmi dobrej woli. Proszę Pana Boga o wsparcie dla Rodziny Zmarłego. Wrogość i przemoc przyniosła najtragiczniejszy skutek i ból. Nie wolno nam się z tym pogodzić - pojawiło się na profilu Andrzeja Dudy. Dziś, wszyscy łączą się w bólu i komentują potrzebę dialogu i powstrzymania publicznej krytyki. Niemal wszystkie miasta dzisiaj solidaryzują się z Gdańskiem i z rodziną zmarłego polityka.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ludzie wychodzą na ulice po śmierci Pawła Adamowicza
  2. Zabójcę Pawła Adamowicza ma spotkać jedyna sprawiedliwa kara
  3. Ważne słowa Andrzeja Dudy po śmierci Pawła Adamowicza. Wszyscy powinni je zapamiętać
  4. Ewa Farna: waga gwiazdy znów uległa zmianie. Piosenkarka wygląda wspaniale
  5. Syn Małgorzaty Kożuchowskiej to najbardziej urocze dziecko w show-biznesie. Rozpłyniecie się
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News