WRESZCIE! Wiemy dokładnie jaką kwotę odszkodowania ma dostać Tomasz Komenda

WRESZCIE! Wiemy dokładnie jaką kwotę odszkodowania ma dostać Tomasz Komenda Źródło: fot. YouTube

Tomasz Komenda i jego sprawa wstrząsnęły Polską. To wiadomości z ostatniej chwili. Chociaż od uniewinnienia Tomasza Komendy minęło już sporo czasu, do tej pory nie wiedzieliśmy, ile dostanie odszkodowania. Teraz te informacje ujrzały światło dziennie. 

Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił. Przed laty uznano go winnego zabójstwa 15-latki. Podczas pobytu w więzieniu znęcano się nad nim zarówno fizycznie jak i psychicznie. Komenda nie raz był na skraju wytrwania i trzy razy podejmował próby samobójcze. Niesłusznie skazany mężczyzna żąda teraz od państwa wielomilionowego odszkodowania.

Tomasz Komenda dostanie miliony odszkodowania?

Tomasz Komenda, jak się okazuje, domaga się od państwa ogromnego odszkodowania. Niesłusznie skazany chce dostać 18 milionów złotych. Jeden milion za każdy rok spędzony w zakładzie karnym. - Tomasz Komenda ma zniszczone całe życie. 18 mln zł. Milion za każdy rok w zakładzie karnym - taką informację przekazał jego pełnomocnik Zbigniew Ćwiąkalski. Tomasz Komenda został skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi Kwiatkowskiej. Najważniejszym dowodem w tej sprawie było badanie DNA włosa znajdującego się na czapce porzuconej przez sprawcę. Problem w tym, że wynik tak naprawdę był niejednoznaczny ze względu na podjęcie mało precyzyjnej metody. Ponowne badanie DNA wykluczyło Komendę z grona podejrzanych. Niesłusznie skazany mężczyzna miał 12 świadków na to, że w nieszczęsną noc sylwestrową przebywał we Wrocławiu. Policjanci nie uwierzyli w zeznania, a następnie, jak wynika ze słów Tomasza Komendy, wymusili na nim obciążające go zeznania. Śledztwo w jego sprawie zostało wznowione dopiero w zeszłym roku. Niedługo potem prokuratura poinformowała o zatrzymaniu Ireneusza M., który otrzymał zarzut popełnienia gwałtu ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa 15-latki. Tomasz Komenda odsiadywał swój wyrok w zakładzie karnym w Strzelinie. 15 marca, decyzją wrocławskiego sądu penitencjarnego Komenda został zwolniony z dalszego odbywania kary.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Czemu media to przemilczały? W World Trade Center zginął POLAK
  2. Popularna dziennikarka zmarła. Zostawiła 3-letniemu synowi niezwykły prezent
  3. Wielka katastrofa budowlana w polskim mieście! Ludzie zasypani żywcem
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News