Jakiś czas temu, w artykule na Pikio skupiłem się na kwestii podobieństw między mediami Michnika i tymi wydawanymi przez Karnowskich.  Sugerowałem wówczas, że nieprofesjonalizm i subiektywizm to cechy obu wspomnianych medialnych graczy. Dziś skłonny jestem nieco zmienić tą opinię, gdyż stwierdzam, że mimo wszystko GW i jej wszelkie internetowe odmiany w porównaniu choćby do portalu wPolityce.pl to prawdziwa szkoła profesjonalizmu.

wPolityce chcąc szerzyć typowy dla PiS populizm chwyta się wszystkiego, by propagować hasła wpisane w linię redakcyjną. Najciekawszym chwytem na tym portalu jest powoływanie się na specyficzne autorytety. Jednym z czołowych jest Marysia Sokołowska, która dla wielu zwolenników „prawicy” stała się prawdziwym głosem młodego pokolenia. Tak oto wszechwiedząca Marysia, często w zaledwie kilku zdaniach publikuje swoje tezy na zaprzyjaźnionym portalu stefczyk.info. Smuci mnie jednak, że zasadniczym problemem Marysi Sokołowskiej jest nieumiejętność uzasadniania tego, co mówi. W ten sposób „Tusk jest zdrajcą, bo jest”, „nacjonalizm jest szczytną ideą, bo jest” etc. Nie chodzi mi o kwestię słuszności owych tez, lecz o to, że Marysia nie ma w zwyczaju ich uzasadniania. Zastanawiam się dlaczego media, które uważają się za poważne decydują się na taki wybór osób głoszących opinie.

Nie da się ukryć, iż jako propagandowa tuba pisowców wPolityce ma za zadanie przede wszystkim dyskredytować politycznych rywali Kaczyńskiego. W tym momencie warto przypomnieć, że największym problemem PiS jest aktualnie Kongres Nowej Prawicy, którego wysokie poparcie może uniemożliwić stworzenie rządu przez lewicę katolicką. Bowiem jeśli PiS wygra wybory i nie będzie mogło rządzić samodzielnie to wybór koalicjanta będzie bardzo ograniczony – mówiąc delikatnie. Chyba, że jak zwykle z pomocą zwycięzcom przyjdzie PSL…

Z uwagi na powyższy argument konieczne jest, aby Nowej Prawicy zabrać odpowiednią ilość elektoratu. W tym celu bardzo często bardzo często wyrywa się z kontekstu wypowiedzi prezesa Korwin – Mikkego. Sam chciałbym zaznaczyć, że zdaję sobie sprawę, iż JKM ma na koncie ogromną ilość wypowiedzi niefortunnych, jednak przyznać trzeba, że nieprzychylne Nowej Prawicy (czyli niemal wszystkie) media mają niebywałą tendencję do manipulowania owymi wypowiedziami w celu zdyskredytowania całego środowiska konserwatywno – liberalnego.

Warto dodać, że „prawicowy” portal wPolityce.pl, aby ślepo podkreślać swoje racje decyduje się powoływać na zdecydowanie lewicowy The Guardian, a nawet… na Leszka Millera (sic!). Ponadto osobiście odnoszę wrażenie, że spora część osób udzielających się na fanpage’u wPolityce to ludzie widzący wszędzie ruskich agentów, żydowskie spiski i masonerię. Niestety z wieloma z nich nie można prowadzić normalnej dyskusji, gdyż niemal zawsze używają argumentum ad personam, a przy tym bywają strasznie wulgarni.

Czytelnikom, którzy nie wierzą, że tak jest polecam poddać krytyce (konstruktywnej!) ś.p. Lecha Kaczyńskiego, któremu wielu zwolenników PiS przypisuje cechy boskie. Jednak ostrzegam – za obelgi, szkody moralne i obrażenia ciała spowodowane uderzeniami krucyfiksem nie odpowiadam!

 

Zobacz również

Absolwent socjologii na UAM w Poznaniu, od wielu lat konserwatywny liberał. Interesuje się kwestiami związanymi z mediami, socjologią gospodarki oraz szeroko pojętą zmianą społeczną.