Sportowcy oburzeni: "Kancelaria Prezydenta upokorzyła paraolimpijczyków"

Sportowcy oburzeni: "Kancelaria Prezydenta upokorzyła paraolimpijczyków" Źródło: źródło: twitter.com/prezydentpl

Niemałą wpadkę zaliczyła Kancelaria Prezydenta RP podczas spotkania z polskimi medalistami Igrzysk Paraolimpijskich. Niektórzy z nich mogli bowiem ceremonii w ogóle nie widzieć, choć na niej byli. Nie zabłysnął też prezydent, który się mocno spóźnił.

Wszystko za sprawą rozmieszczenia przybyłych na uroczystość gości. Dwóch sportowców na wózkach inwalidzkich i jeden o niskim wzroście trafili bowiem do trzeciego rzędu, z którego trudno im było cokolwiek zobaczyć.

Zdjęcia z tego zdarzenia Kancelaria Prezydenta zamieściła na Twitterze okraszając je słowami Andrzeja Dudy na temat medali, które niepełnosprawni sportowcy zdobyli: "To nie tylko wielka radość, ale też promocja Polski".

źródło: źródło: twitter.com/prezydentpl źródło: twitter.com/prezydentpl

Sam prezydent Andrzej Duda także zaliczył wpadkę po tym jak spóźnił się na ceremonię. Przez to uhonorował tylko czterech sportowców. Reszta otrzymała medale z rąk urzędników.

W środowisku sportowym pojawiło się niemałe oburzenie. Jak twierdzą komentujący, takie zachowanie Kancelarii Prezydenta jest nie do przyjęcia, ponieważ paraolimpijczycy zdobywają za każdym razem ogromną ilość medali, a zostali potraktowani jak podrzędni i przypadkowi sportowcy z powiatowych klubów.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: o2.pl pt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News