Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, napisał na jednym z portali społecznościowych, że będzie bronił 225-letniej Konstytucji 3 maja przed Prawem i Sprawiedliwością, które chce poddać ją „liftingowi”. Internauci wytknęli mu, że Konstytucja, o której pisze już nie obowiązuje, a poza tym uchwalono ją w 1791 roku, a nie 1971. 

– Nasza Konstytucja ma już 225 lat. Druga na świecie, pierwsza w Europie. Trzyma się świetnie, choć PiS uparł się, by właśnie teraz przeszła przymusowy lifting. Wierzę, że mimo przejściowych „niedogodności” będzie nas chronić przez kolejne stulecia. A ewentualne zmiany będą dokonywane za zgodą Obywateli, a nie według chwilowych potrzeb rządu – napisał Petru na Facebooku w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Wielu internautów odebrało te słowa jako kolejną wpadkę lidera Nowoczesnej, ponieważ Prawo i Sprawiedliwość chce zmienić Konstytucję ale tą aktualnie obowiązującą z 1997 roku.

Ryszard Petru zedytował (aż osiem razy ) swój post natychmiast po tym, gdy internauci zwrócili mu uwagę, że po raz kolejny popełnił błąd. Polityk tłumaczy się, że źle zinterpretowano jego słowa.

fot. facebook
fot. facebook

I ten sam post już po ośmiokrotnej edycji.

fot. facebook
fot. facebook

petru 1971

 – Do hejterów i krytyków: nasza pierwsza konstytucja z 1971 r ma już 225 lat. Jej rocznicę dziś świętujemy. To dla mnie oczywiste. Tak samo jak to, że obowiązuje nas konstytucja z 1997 roku. Ponieważ część internautów ma wątpliwości odnośnie interpretacji moich słów, pozwoliłem sobie edytować post i doprecyzować. Pozdrawiam i cieszmy się dzisiejszym świętem – wyjaśnił Petru

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źrodło: ryszard petru na fb

...

Zobacz również