Kompromitacja milionerki w Azja Express. Śmieje się z niej cały internet

Kompromitacja milionerki w Azja Express. Śmieje się z niej cały internet Źródło: Fot. Instagram/Joanna Przetakiewicz

Chociaż polscy celebryci zarabiają na swojej osobliwej pracy gigantyczne pieniądze, nie zawsze są w stanie wykazać się podstawową wiedzą na tematy, które wydają się całkowicie przystępne nawet dla dzieci. Tym razem na niezbyt skomplikowanym pytaniu, nawiązującym bezpośrednio do twórczości jednego z najbardziej znanych Polaków, poległa krajowa milionerka. Internauci ekspresowo zaczęli z niej kpić, twierdząc zgryźliwie, że "nawet dzieci są od niej mądrzejsze".

Joanna Przetakiewicz wzięła udział w jednym z ramówkowych hitów TVN - "Azja Express". W trudnej podróży towarzyszył jej popularny youtuber i mówca motywacyjny, Łukasz Jakóbiak. W ostatnim odcinku ich wspólna przygoda w programie zakończyła się powrotem do domu. ZOBACZ TAKŻE: Szokujące tortury w „Azja Express”. To już przesada!

Kompromitacja polskiej milionerki

Nie oznacza to jednak, że postawa Przetakiewicz nie przyciągnęła uwagi zgromadzonej przed telewizorami krajowej publiczności. Widzowie zadziwieni byli bowiem niewiedzą celebrytki na temat jednego z najbardziej znanych cytatów Mikołaja Reja, który obecnie słyszą na lekcjach nawet uczniowie polskich szkół podstawowych. - Ja zawsze byłam dobra z polskiego. Myślałam, że mi to zadanie pójdzie ot tak. To są tak poje**e słowa, że mogą się odwrócić - stwierdziła Przetakiewicz, kiedy wyszło na jaw, że nie zna popularnych słów: "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają". ZOBACZ TAKŻE: Zepsuł zabawę milionom widzów! Jakóbiak wyjawił kto wygrał Azja Express

"Dzieci są od niej mądrzejsze"

Celebrytka zaznaczyła także, iż nigdy nie słyszała ona wyrazu "wżdy". Wpadka bardzo szybko sprowokowała falę negatywnych komentarzy, które internauci skierowali w stronę milionerki. Nawet ona sama nie spodziewała się zapewne tak ogromnej krytyki. Większość widzów "Azja Express" pisało na portalach społecznościowych, że każde polskie dziecko zna przecież cytat Reja, dlatego też nie rozumieją faktu, iż celebrytka nigdy go nie słyszała. Inni zgryźliwie wytykali jej braki w edukacji. Znaleźli się także oczywiście tacy, którzy stanęli w obronie Przetakiewicz. Pobłażliwych głosów wobec milionerki było jednak znacznie mniej, niż tych złośliwych i wyraźnie ironicznych.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News