WOŚP
screen/youtube/Onet News
Patryk Korzec - 17 Stycznia 2019

WOŚP odpowiada na apel żony Adamowicza. Ostatnia wola zostanie spełniona

WOŚP zdecydował się odpowiedzieć na apel wystosowany kilka dni temu przez Magdalenę Adamowicz, wdowę po tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce ostatnia wola polityka, który zginął tuż przed symbolicznym "Światełkiem do nieba", zostanie spełniona. 

WOŚP jest jedną z najbardziej reprezentatywnych polskich Fundacji, która dzięki działaniom Jurka Owsiaka od lat przekazuje ogromne kwoty na pomoc potrzebującym oraz wyposażanie szpitali w niezbędny sprzęt. W tym roku oficjalnie potwierdzono, iż przez cały okres działalności udało się zebrać miliard złotych. Niestety 27. finał okazał się dla wszystkich Polaków szczególnie tragiczny. Na gdańskiej scenie WOŚP, w czasie symbolicznego "Światełka do nieba", pojawił się mężczyzna z nożem w ręku. Zaatakował on prezydenta miasta, Pawła Adamowicza, którego ostatecznie niestety nie dało się uratować. Polityk zmarł następnego dnia w szpitalu, a zaraz po ogłoszeniu tej informacji Jurek Owsiak oficjalnie zrezygnował z dalszego pełnienia funkcji prezesa Fundacji. Teraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowała się odpowiedzieć na apel żony zmarłego i wszystko wskazuje na to, iż jego ostatnia wola już wkrótce zostanie spełniona.

Wzruszająca ostatnia wola Pawła Adamowicza przekazana przez żonę

Miliony Polaków od kilku dni w różnych miastach na rozmaite sposoby żegnają tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. W wielu placówkach organizowano minuty ciszy, ludzie zapalali tysiące zniczy, jednak oficjalny pogrzeb, którego organizatorem jest miasto Gdańsk z udziałem rodziny, odbyć się ma już w najbliższą sobotę o godzinie 12:00 w Bazylice Mariackiej. Magdalena Adamowicz niedawno zwróciła się do fundacji WOŚP z prośbą o spełnienie ostatniej woli swojego męża, która jest naprawdę wzruszająca. Okazuje się, że rodzina zmarłego Pawła Adamowicza zażyczyła sobie, by podczas jego pogrzebu uczestnicy wpłacali datki na rzecz Fundacji WOŚP lub Fundacji Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza, co ma zastąpić tradycyjne przynoszenie kwiatów i zniczy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM
Paweł AdamowiczPaweł Adamowicz był wyjątkowym prezydentem. Wzruszające zdjęcia pokazują, jak żyłCzytaj dalej

WOŚP spełni ostatnią wolę Pawła Adamowicza

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zamierzała długo zwlekać z odpowiedzią na apel żony prezydenta. Na oficjalnej stronie fundacji opublikowano oświadczenie, zgodnie z którym WOŚP będzie kwestowało podczas pogrzebu, a zebrane pieniądze przekaże na zakup sprzętu medycznego i doposażenie dla gdańskiego Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza. - Zbiórka stanowić będzie kontynuację 27. Finału WOŚP. Wolontariusze posługiwać się będą finałowymi identyfikatorami oraz skarbonkami oznaczonymi symboliką żałobną. Rozdawać będą także darczyńcom czerwone serduszka WOŚP. Zbiórka prowadzona będzie z pełnym poszanowaniem powagi sytuacji i jest dla Fundacji przede wszystkim wyrazem szacunku dla woli bliskich Zmarłego - mogliśmy przeczytać. To naprawdę piękny gest dobitnie pokazujący, jak wielkie serce miał tragicznie zmarły prezydent.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Widzowie DDTVN wstrząśnięci. Stał obok Adamowicza na scenie WOŚP, przerażająca relacja
  2. Są nowe informacje ws. pogrzebu Adamowicza. Znamy szczegóły
  3. Trumna z ciałem Adamowicza jest już wystawiona. Relacja z uroczystości pogrzebowych prezydenta
  4. Ile waży Małgorzata Kożuchowska? Gwiazda uprawia nietypowy sport
  5. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
 
JP2 czytaJan Paweł II i tajemnice Całunu Turyńskiego. Katolicy do dziś są pod wrażeniem jego słówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News