WOŚP 2019: Kiedy dokładnie rozpoczyna się 27. finał Orkiestry?

WOŚP 2019: Kiedy dokładnie rozpoczyna się 27. finał Orkiestry? Źródło: yt/planeta faktów

Finał WOŚP 2019 roku przypada 13 stycznia. Najbliższa niedziela będzie wyjątkowa dla wszystkich, którzy zaangażowali się w działania fundacji Jurka Owsiaka. Wolontariusze masowo wyjdą na ulice i będą wspierać działania zbiórki pieniędzy dla najmłodszych. Co organizatorzy przygotowali dla widzów?

Finał WOŚP 2019 będzie wyjątkowy. W związku z zapowiedzią działań organizatorów w całej Polsce będzie można wziąć udział w koncertach, happeningach i licytacjach. Te ostatnie zawojowały Internetem - są i zabawne, i nietypowe. Co o samej edycji myślą działający w obrębie fundacji?

Finał WOŚP 2019 będzie wyjątkowy! Kiedy dokładnie rozpoczną się działania wolontariuszy?

Licytacje internetowe są dostępne już w sieci. Przygotowania do koncertów wrą. Organizatorzy motywują wolontariuszy, a artyści zaangażowani w działania, na bieżąco donoszą o postępach. Popularni przekazują swoje gadżety i zachęcają do wspólnej gry. Same działania fundacji zrewolucjonizowały polskie szpitale. Najmłodsi, którzy na oddziałach pediatrycznych walczą o życie, mogą dziś korzystać z najlepszego sprzętu, który dostępny jest na rynku. Dzięki temu, udało się uratować tysiące żyć. - Mając za sobą rekordowe Finały, kupiliśmy wiele tysięcy urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Cały czas zresztą realizujemy zakupy m.in. właśnie dla oddziałów noworodkowych. Przez ten czas jednak dostawaliśmy coraz większą ilość próśb o pomoc, często błagalnych, z oddziałów specjalistycznych - mówi o samej akcji Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry.

WOŚP 2019 jaki cel? Czy Orkiestra znów zagra dla starszych?

W minionym roku Orkiestra zbierała pieniądze również dla najstarszych. W tym roku, Jurek Owsiak chciałby zebrać ponownie pieniądze dla najmłodszych i pomóc w wyposażeniu szpitali i oddziałów pediatrycznych. - 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom - pojawia się na oficjalnej stronie Orkiestry.

WOŚP 2019 transmisja. Gdzie obejrzeć dokonania wolontariuszy i występy artystów?

W działania Orkiestry zaangażowały się najgłośniejsze nazwiska polskiej estrady. Okazuje się, że przygotowane koncerty mogą przyciągnąć niejednego widza. Ci, którzy nie będą mogli być dostępni fizycznie pod sceną, będą mogli na bieżąco śledzić dokonania zaangażowanych na antenie telewizji TVN.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Stacja będzie na bieżąco transmitować dokonania sztabów zaangażowanych w działania Orkiestry. Rekordowe kwoty z licytacji, wyjątkowe występy, a także komentarz Owsiaka - to wszystko będzie dostępne na antenie telewizji TVN.

Światełko do nieba WOŚP 2019. W jaki sposób zaangażować się w akcję?

To legendarna akcja, która zawsze towarzyszy finałom WOŚP. W tym roku Jurek Owsiak ponownie prosi o wysłanie światełka, które ma być wiadomością w stronę aniołów. Organizatorzy chcieliby, aby wszyscy, którzy zaangażują się w akcję - puścili w stronę nieba lampion o kolorze zielonym. W ten sposób, całe niebo ma rozbłysnąć tego dnia, pokazując, że w akcję wciąż angażują się miliony. Wzruszający, potrzebny, skuteczny - tak o finale WOŚP 2019 mówią Polacy. Mimo wielu medialnych kontrowersji, wciąż społeczeństwo chętnie wspiera działania Jurka Owsiaka. Czy padnie rekord?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jurek Owsiak ujawnił swoje zarobki! Prezes NBP spali się ze wstydu
  2. Tragedia tuż przed finałem WOŚP. Jurek Owsiak przekazał koszmarne informacje
  3. Jerzy Owsiak: Charakterystyka najbardziej znanego w Polsce altruisty
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News